©AFP

Majami nastavio seriju poraza, ali i ostavio veliku dilemu: Gde je Jović?

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.01.24. | 03:49

Perspektinvi Srbin baz minuta u susretu sa Memfisom (96:105)

Negativna serija Majamija nastavljna je večeras porazom od Memfisa (96:105), a jedno od glavnih pitanja koje je ostalo otvoreno posle susreta u Kaseja Centru je žešto je Nikola Jović ostao bez minuta na parketu.

Srbin koji je u prethodnom periodu imao ulogu startera i dvocifren broj minuta u igrri, duel sa Memfisom je proveo na klupi što je izazvalo niz reakcija košarkaške javnosti.

Izostanak talentovanog košarkaša ostavio je otvoreno pitanje da li se radi o povredi ili samo taktičkoj zamisli Erika Spoelstre, ali u svakom slučaju. Bilo kako bilo, Jović je propustio prvu utakmicu posle 13 u nizu na kojima je imao konkretnu ulogu.

Ovaj put Jović je bio prinuđen da sa klupe gleda poraz svog tima od Memfisa, i nije imao mnogo toga pozitivnog da vidi. Uprkos svim problemimma sa kojima se suočavaju, gosti su uspeli da savladaju Majami i nanesu mu četvrti vezani poraz.

Ograničene rotacije, Memfis je uspeo da da nađe recept za rivala, te je posle zaostatka u prvoj četvrtini, već u drugoj nadoknadio minus i režirao preokret posle kojeg je održavao prednost do kraja utakmice.

Posebno raspoložen u pobedničkom timu bio je Vins Vilijams koji je upisao 25 poena uz samo jedan promašen šut za tri, iz šest pokušaja, dok je na drugoj strani najefikkasniji bio Tajler Hiro. sa 16.

Priliku da poprave utisak košarkaši Majamija će imati već sutra kada im gostuje Boston, dok se Memfis vraća na domaći teren gde će za dva dana dočekati Orlando.