""
""

Mega se kockala protiv Vojvodine, ali je na kraju imala sreće

Vreme čitanja: 1min | sub. 16.05.15. | 22:18

Košarkaši Mega Leksa pobedili su u Sremskoj Mitrovici posle produžetka novosadsku Vojvodinu sa 88:87 u prvoj utakmici sedmog kola Superlige Srbije.

Ovo je Mega Leksu bila četvrta pobeda u domaćem šampionatu i sada se učvrstila na trećem mestu na tabeli, dok su Novosađani upisali četvrti poraz.

Mega je vodila tokom većeg dela utakmice, ali je talentovani Jovan Novak u poslednjim trenucima regularnog dela pogocima sa linije za slobodna bacanja doneo Vojvodini dodatnih pet minuta igre.

Činilo se i u produžetku da će domaćin predvođen Nikolom Jokićem i Nenadom Miljenovićem osigurati pobedu pošto je povela 86:79, ali je minut pre kraja Vojvodina košem Jeremića izjednačila na 87:87.

Jokić je u finišu pogodio samo jedno od dva penala, Matić, Popović i Grubor redom pogrešili kada je trebalo da postignu koš za pobedu Vojvodine.