Urban Kroflič (Foto: KK Mega)

Mega slomila žilavi INSEP u dramatičnoj završnici i zakazala finale ANGT turnira sa Zvezdom

Vreme čitanja: 3min | sub. 01.04.23. | 20:53

Jedan srpski tim će definitivno igrati na završnom turniru juniorske Evrolige

Aktuelni osvajač juniorske Evrolige, Mega, nastavila je sa odličnim rezultatima na evrosceni, pošto je u okviru kvalifikacionog ANGT turnira izborila plasman u finale. Za to joj je bila potrebna pobeda nad pariskim INSEP-om, a do nje su došli ponajviše zahvaljujući odličnoj seriji u trećoj deonici, kada su napravili veliku zalihu i do kraja uspešno očuvali prednost, iako je INSEP bio veoma blizu preokreta u poslednjim trenucima. Na kraju 66:63 u korist Mege.

Mega će se za mesto za završnom turniru juniorske Evrolige boriti sa domaćinom kvalifikacionog ANGT-a, Crvenom zvezdom. Juniori tima sa Malog Kalemegdana su sa maksimalnim učinkom zagospodarili Grupom A, ponajviše zahvaljujući bravurama Nikole Topića. Finale je na programu u nedelju od 18.30 i tom utakmicom biće stavljena tačka na kvalifikacioni turnir.

Na kraju je Filip Jović sa 19 poena bio najefikasniji, ubeležio je i sedam skokova za indeks 18 (najveći u pobedničkom timu). Urban Kroflič je odigrao odlično i bio na skok od dabl-dabla, sa 16 postignutih poena. Bogoljub Marković je dodao 12 poena, dok je do 10 brojao Asim Đulović.

U poraženom sastavu 14 poena Noe Esanža, do 15 je brojao Nolan Traore, dok je 11 poena dodao Talis Sulak.

Tvrdo je počeo sudar timova Lamina Kebe i Dragoljuba Avramovića. Osetilo se da su oba tima svesna težine duela. Igralo se čvrsto u odbrani, teško dolazilo do poena u napadu. Ipak, raspoloženi za igru bili su Kroflič i Jović, pa je Mega imala kontrolu u uvodnih 10 minuta i na prvi odmor otišla sa četiri poena viška (15:11). Čuvala je Mega prednost u drugoj deonici, ali je u finišu INSEP ozbiljno pripretio da preokrene. Noa Esenž je igrao veoma dobro i čuvao svoj tim u igri. Ipak, posle dobrih poteza Krofliča, Markovića i zakucavanja Sibija u poslednjim sekundama, Mega je posle 20 minuta imala 32:27.

Sredinom trećeg perioda, Avramovićeva ekipa pravi veliku seriju. Zategla je odbranu i u napadu pronalazila odlična rešrenja, te je sa 18 vezanih poena povela sa 50:31 na tri i po minuta do poslednje pauze. Ipak, pokazao je INSEP zube, odgovorio svojom serijom i prišao na prihvatljivih 10 poena zaostatka pred odlučući kvartal.

Ali čuvali su Megini klinci prednost. Odbili nalet rivala i na četiri minuta do kraj vodili 63:53. Ipak, sastav iz Pariza je odbijao da se preda, te je serijom 9:1 uveo meč u neizvesnu završnicu.

Prišli su Francuzi na pola koša zaostatka, ali je Mega uspela da se odbrani i sa linije penala privede meč kraju. Ključnu rolu u završnici odigrao je Bogoljub Marković sa par dobrih odbrana i realizacija u prelomnim trenucima.

KVALIFIKACIONI ANGT TURNIR EVROLIGE "MARKO IVKOVIĆ"

19:00 Finale: Crvena zvezda - Mega

KK MegaDragoljub AvramovićBogoljub MarkovićFilip JovićAsim ĐulovićJuniorska EvroligaAdidas next generation turnir