Neuništivi Sava Lešić strašnim dabl-dablom povukao Borac Mozzart sa dna

Vreme čitanja: 3min | pon. 06.03.23. | 20:17

Čačani prrotiv Studentskog centra prkinuli seriju negativnih rezultat

Borac Mozzart je dočekao Studentski centar u ozbiljnoj rezultatskoj krizi i sa imeprativom pobede kako bi pobegao sa dna tabele u ABA ligi.

Čačani su bili u seriji od četiri poraza u svim takmičenjima i samo jednom pobedom na poslednjih devet utakmica. Konačno, danas su najavili izlazak iz krize pobedom nad Podgoričanima u dramatičnom meču – 92:90.

Od prvog do poslednjeg minuta je vladala rezultatska klackalica i neizvesnost ali je Sava Lešić dominacijom u reketu bio adut koji je napravio prevagu. Iskusni centar je meč završio sa 22 poena i 16 skokova od kojih su čak devet bili ofanzivni. Možda i najbitniji je bio pri rezultatu 90:90 kada je posle promašaja Hejla uhvatio loptu i prikucao je za vođstvo. Imao je Studentski centar još dva napada za produžetak ili pobedu ali ih nije iskoristio…

Timovi su se menjali u vođstvu od početka meča, nekoliko puta u prvoj četvrtini koja je završena poenom prednosti za goste. Tek u finišu drugog kvartala, Borac je serijom 7:0 napravio neku osetniju prednost i otišao na odmor sa vođstvom 51:46. Triling Hejl – Tomašević – Lešić je držao Čačane u igri. Održavao je Borac Mozzart prednost u trećoj četvrtini ali nije uspevao da se odlepi jer su gosti pogađali trojke kada god bi domaćin pokušao da se odlepi na dvocifreno vođstvo.

Na prelazu iz treće u četvrtu četvrtinu, Mekgi, Drežnjak i Vučeljić su napravili seriju gostiju 10:0 i morao je morao je Mijatović da traži tajmaut i vrati iskusnog Lešića na parket. Odmah je iskusni centar ubacio “2+1”, a trojkom Novakovića je domaći tim opet prešao u vođstvo (78:77). Kada je Hejl pogodio trojku za 85:79, delovalo je da Borac gazi ka trijumfu ali je Pavlićevič sa tri vezane trojke vratio Studentski centar u vođstvo!

Uzvratio je Hejl sa pet vezanih poena, a pomenuti skok u napadu i zakucavanje Lešića su postavili konačan rezultat 45 sekundi pre kraja. Imali su gosti dve šanse za spas ali je prvo Drežnjak izgubio loptu, da bi potom Džekson promašio prodor.

Lešić je bio junak pobede iako nije bio najefikasniji na meču. Hejl je ubacio čak 31 poen ali je i privatizovao loptu. Za dva je šutirao 4/12, a za tri poena 5/10. Imao je pet asistencija i četiri izgubljene lopte. Lešićev indeks je bio jači (33:29) pošto je 22 poena ubacio uz dobre procente (8/12 za dva, 0/1 za tri i 6/6 penali). Iznudio je i devet faulova. Na drugoj strani su petorica bili dsvociferni. Najviše je ubacio Tasić (22), a pratili su ga Pavlićević (14), Hadžibegović (13), Mekgi (11) i Drežnjak (10). Čak 35 trojki su šutirali košarkaši gostujućeg tima i pogodili 12.

Borac Mozzart se rešio fenjera na tabeli i preskočio MZT sa pobedom više. Sledi mu mnogo bitan meč protiv Mornara koji ima pobedu više i dve utakmice manje.