
Olimpijakos dovodi na probu evroligaškog centra
Vreme čitanja: 1min | čet. 07.08.25. | 21:55
Dejvid Mekormak će pokušati da izbori angažman u Pireju
Najavio je Olimpijakos da će se tokom priprema za Evropsko prvenstvo okrenuti dovođenju igrača, tačnije centara koji će pre svega pojačati intenzitet treninga. Razlog za tako nešto je što se Nikola Milutinov nalazi sa selekcijom Srbije, a Kostas Adetokunbo sa Grčkom.
Očekivalo se da Jorgos Barcokas povuče potez, ali malo ko je mogao da zamisli daće crveno-beli na probu pozvati evroligaško igrača. Kako prenosi grčki Atletiko u Pirej će na probu stići Dejvid Mekormak.
Izabrane vesti
Snažni Amerikanac nije želeo da ostane u berlinskoj Albi koja je istupila iz Evrolige i odlučila da igra u FIBA Ligi šampiona. Nekadašnji igrač milanske Olimpije imao je želju da nastavi karijeru u elitnom klupskom kontinentalnom takmičenju, te je praktično slobodan u izboru nove sredine. Ovo je dobitna kombinacija za obe strane jer Olimpijakos ima mogućnost da potpiše igrača za relativno mali novac, dok bi Mekormak ponovo zaigrao u Evroligi.
Plan Olimpijakosa je da Amerikanac potpiše dvomesečni ugovor koji će mu biti praktično probni period da se dokaže da može da bude deo grčkog velikana.
Bio je Mekormak prilično zapažen prošle sezone, pogotovo od prelaska iz Olimpije u Albu, a u Evroligi je prosečno beležio učinak od 8,4 poena i 4,6 skokova. Ukoliko bi snažni centar izborio angažman, onda bi Olimpijakos na poziciji pet imao uz već pomenute Milutinova i Adetokunba i Devontu Hola koji je došao u Pirej iz Baskonije u transferu vrednom 1.000.000 evra.