
Olimpijakos strepi za Milutinova dok čeka Panatinaikos u borbi za trofej
Vreme čitanja: 2min | čet. 19.02.26. | 18:14
Olimpijakos se plasirao u finale Kupa Grčke
Košarkaši Olimpijakosa plasirali su se u finale Kupa Grčke pošto su ubedljivo savladali Marusi rezultatom 91:67 i tako zakazali borbu za trofej petu godinu zaredom. Ipak, posle pobede se najviše priča o Nikoli Milutinov koji je doživeo povredu palca. Za sada nije poznato koji je stepen povrede i da li će biti potrebna pauza, ali svakako dolazi u nezgodnom momentu pred finale gde se očekuje, tradicionalno, Panatinaikos.
Tim iz Pireja od starta je pokazao razliku u kvalitetu i već u prvoj četvrtini praktično rešio pitanje pobednika. Seriju trojki otvorili su Evan Furnije i Kostas Papanikolau, da bi se potom nadovezali i ostali, pa je Olimpijakos već posle deset minuta imao velikih 29:15.
Izabrane vesti
Marusi je uspevao da ostane u igri tokom druge i treće deonice, ali bez ozbiljne pretnje da ugrozi favorita. U poslednjoj četvrtini usledio je potpuni pad gostiju, što je domaćin iskoristio da mirno privede meč kraju i potvrdi plasman u finale.
Olimpijakos je još jednom pokazao čvrstinu u odbrani, zadržavši rivala ispod 70 poena drugu utakmicu zaredom u Kupu, uz gotovo 30 asistencija, što najbolje oslikava timsku igru.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Saša Vezenkov sa 16 poena, dok je Kostas Papanikolau dodao 12. Dvocifreni su bili i Monte Moris sa 11, odnosno Donta Hol sa 10 poena. Kod Marusija su se izdvojili Maksim Salas i Joanis Kuzeloglu sa po 12 poena.
Dodatni razlog za zadovoljstvo u redovima Olimpijakosa predstavlja povratak Monte Morisa na parket, što je značajno u trenutku kada se ekipa bori sa povredama. Ipak, brigu izaziva stanje Nikole Milutinova, koji je povredio palac i očekuju ga dodatni pregledi kako bi se utvrdila težina povrede.
U polufinalu nije nastupio ni Tajrik Džons zbog problema sa kolenom, a njegov nastup u finalu je pod znakom pitanja.
Olimpijakos će se za trofej boriti protiv boljeg iz duela između Iraklisa i Panatinaikosa.







.jpg.webp)


.jpg.webp)

.jpg.webp)


