(© Borac/Duško Radišić/ABA league)

Opet poraz: Borac sve nesigurniji

Vreme čitanja: 3min | sub. 03.04.21. | 14:39

Čačani drugi put u desetak dana pognutih glava napustili teren posle meča sa Zadrom

Dva susreta vredna opstanka – dva poraza. Pre desetak dana izgubio je Borac od Zadra u Dalmaciji, a u 24. kolu ABA lige još jednom pružio ruku hrvatskom timu koji je u Čačku slavio 65:61 (19:16; 14:13; 19:13; 13:19) i povećao šanse da se spase, dok je tim Marka Marinovića približio nesigurnom statusu.

U prvom delu na snazi je bio rezultatski egal. Najviše što je jedan tim vodio bilo je plus tri, tu prednost najpre je ostvario Borac (10:7), potom i gosti (13:10), ali je Nerandžić sjajnim zakucavanjem onemogućio rivala da se odlepi.

U drugoj četvrtini dobra igra Borca trajala je manje od dva minuta. Prazan hod je Zadar iskoristio, ponovo poveo (21:26), da bi njegovu seriju prekinuo Džons trojkom. Usledio je koš Todorovića, pa je Borac poravnao na 26:26. To je bio povod da trener Mršić zatraži tajm-aut, usledila je reakcija Zadrana, Karter je pogodio za tri, poentirao je Kraljević, što je gostima omogućilo da na odmor odu sa suficitom (33:29).

Sa pet vezanih poena Zadar je otvorio drugo poluvreme. Borac nikako nije uspevao da uđe u dobar ritam. Dosta je grešio u odbrani, a u napadu nije imao nikakvo rešenje, pa je često akcije rešavao sekund ili dva pre kraja. Istina, nije ni Zadar briljirao, ali je igrao dovoljno dobro da čuva prednost, koja je polovinom deonice ponovo iznosila devet poena (44:35). Nije vredeo ni tajm-aut Marka Marinović, Zadar je otišao na deset razlike (52:42), a istu je sačuvao do kraja trećeg dela igre.

Završni deo utakmice Borac je zaigrao na sve ili ništa. Drugog rešenja nije ni imao. Samo što nikako nije uspevao da ,,upali motore” i krene kako se od njega očekuje. A Zadar je to svojski koristio, čak povećao prednost na 14 poena (42:56). Na sve načine je pokušavao domaćin da nešto promeni, ali vremena za preokret bilo je sve manje. Kada je polovinom deonice Todorović pogodio za tri, a Džons za dva, Borac je spustio zaostatak na sedam poena (51:58). Usledila je trojka Mavre, pa je Zadar ponovo vodio sa dve cifre. Bez obzira na to, Borac se nije predavao. Igrao je strpljivo, hrabro i pametno,  pola minuta pre kraja prišao je na svega dva poena (61:63). Na 25 sekundi do kraja Borac je imao napad za produžetak ili pobedu, loše ga je izveo i pretrpeo još jedan poraz.