Detalj sa utakmice (© Star sport)

Partizan Mozzart Bet zaključao Božića i razbio Zadar

Vreme čitanja: 3min | pon. 08.04.24. | 20:46

Crno-beli okončali ligaški deo ABA lige ubedljivom pobedom protiv dalmatinskog tima rezultatom 113:74

Uhvatio je Partizan Mozzart Bet zalet za ključni deo sezone. Savladana je Alba u Nemačkoj, sada rutinski nadigran Zadar u poslednjem kolu ABA lige, ali utisak je nekako da je sve stiglo prekasno. U Evroligi ništa više ne zavisi od kluba iz Humske, a i u regionalnom takmičenju meč protiv Zadra nije značio ništa uprkos trijumfu. I pre ove utakmice Partizan je bio drugi bez obzira šta uradi na ovom meču, a pobedio je.... I to dominantno rezultatom 113:74.

Iako rezultatski ovaj meč ništa nije donosio, očigledno je proradio ponos u crno-belom timu. Zadar je prošlog novembra deklasirao Partizan u Hrvatskoj kada je Luka Božić održao čas košarke, sada je međutim bio u potpunosti zaustavljen. Preuzeo je taj zadatak na sebe Zek Ledej. Nije dozvolio da aktuelni MVP diše, a kamoli da postigne koš. Veći deo prvog poluvremena je bio na samo jednom postignutom poenu, dok je ostatak izabranika Željka Obradovića krenuo da pravi razliku.

Začetnik serije bio je Džejms Naneli početkom drugog poluvremena. Vezao je tri trojke i doneo prvu dvocifrenu prednost Partizanu. Poluvreme je finiširao Kevin Panter sa devet poena u nizu. U međuvremenu, atkrativne poteze su imali Avramović i Koprivica pa je već u prvih 20 minuta meč rešen.

Otišla je Partizanova prednosti i na preko 25 poena sredinom trećeg kvartala kada je Anđušić ušao u seriju. Posle toga je sve bilo samo odrađivanje poslao. Željko Obradović je svima ukazao šansu, maksimalno gledajući da nekoga ne optereti, ali ono što je zanimljivo ritam nije opadao. Džejlin Smit je počeo da pogađa, kao nikada do sada u crno-belom dresu. Probudilo je to publiku koja je skakala i navijala iako je na semaforu stajalo 101:69.

Ipak, treba sada tim da se pripremi za Valensiju. Potencijalno najbitniju utakmicu u sezoni... kažemo potencijalno jer to zavisi od utakmice Crvene zvezde. Ako crveno-beli pobede Efes, onda Partizan i dalje ima šansu za plej-in, u suprotnom, sezona u eliti je završena i ostaje samo borba u plej-ofu ABA lige.

Tako je prvi protivnik Partizana Igokea u četvrtfinalu. Ta serija se igra na dve pobede.

Što se tiče učinaka, ima nekoliko zanimljivih. Šest igrača u Paritzanu je imalo dvocifren učinak. Prednjačio je Aleksa Avramović sa 18 poena, utakmicu sezone u crno-belom dresu odigrao je Džejlin Smit koji je ubacio 16. Džejms Naneli je dodao 14 iako je igrao samo 10 minuta. Kevin Panter je imao 13, a po 12 su imali Koprivica i Ledej.

Kod Zadra falili su poeni Luke Božića.Imao ih je 10, a ako se zna da u proseku postiže 21, a da je na prethodnom meču protiv Partizana ubacio 29, onda vam dovoljno ovo ilustruje kakva je odbrana Paritzana bila na ovom meču.

Partizan – Zadar 113:74 (20:11, 35:30, 24:18, 34:15)

Partizan: Smit 16, Ledej 12, Avramović 18, Koprivica 12, Panter 13, Smailagić 4, Naneli 14, Anđušić 9, Doužer 2, Ponitka, Kaminski 5, Kaboklo 8.

Zadar: Dejvis Junior, Klarica 3, Vujačić, Žganec 15, Mazalin 14, Lakić 8, Mekić, Jambrović, Drežnjak 15, Grbić, Božić 10, Ramljak 9.