Ekipa Partizana (© Star sport)

Partizan protutnjao kroz Poljsku, prva četvrtina rešila sve

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.03.22. | 20:30

Sa 29 poena u prvih 10 minuta izabranici Željka Obradovića su slomili otpor protivnika i na kraju slavili rezultatom 93:71

Pričalo se pred put u Poljsku da crno-beli ne smeju da dopuste sebi izdanje kakvo su imali u Litvaniji protiv Lijetkabelisa. Ovoga puta četa Željka Obradovića je odigrala maksimalno na svim poljima pa sada debakl iz Litvanije izgleda kao davna prošlost. Crno-beli su u Vorclavu izrutinirali Šlonska rezultatom 93:71 za 11. pobedu ove sezone u Evrokupu posle 16 odigranih utakmica. Ovime je klub iz Humske skoro pa osigurao drugo mesto, a i dalje postoji određena nada za prvo, ali za to su potrebni porazi Huventuda.

Prema rečima Željka Obradovića, motivacija i koncentracija su sve što je porebno za mečeve kao što je bio ovaj u Poljskoj. Partizan je baš tako ušao u okršaj, maksimalno skoncentrisan. Kevin Panter je kao po običaju postavio ritam meča, pa je već posle nekoliko minuta Partizan bio na dvocifrenom plusu.

Ispostaviće se da je prva deonica jedna od najboljih Partizanovih četvrtina čitave sezone pošto je ubačeno 29 poena, a primljeno svega 14. Jasno je bilo već tada da domaćin nema apsolutno šta da traži protiv kluba iz Humske koga malo ko može da zaustavi u Evrokupu kada igra na maksimalnom nivou.

Pored Pantera ponovo se istakao i Balša Koprivica koji je dominirao u reketu, pre svega u skoku gde je rutinski razgrtao sve čuvare oko sebe...

Minuti u prvom poluvremenu su prolazili, a kontre Partizana su se nizale. Pogađali su Avramović, Ledej, zakucavao je Lesor, a Panter je bio nemilosrdan kada god bi dobio loptu. Trojkom sa preko sedam metara je doneo i maksimalnih plus 21 u prvom poluvremenu. Od tog momenta jasno je bilo svima u dvorani ko će biti pobednik ovog meča.

"Uradili smo ono što smo se dogovorili. Sada gledamo da napadnemo prvo mesto", rekao je Kevin Panter posle meča.

Treba pohvaliti domaćina koji nije imao nameru da se obruka protiv Partizana. Šlonsk je odigrao časno, čak su pokušali i veliki kontranapad tokom treće deonice, ali jednostavno ništa nisu mogli protiv raspoloženog Partizana koji je sada ušao u seriju dobrih rezultata na svim frontovima, a zanimljivo da je ovim trijumfom Partizan prekinuo crnu seriju na gostovanjima. Naime, crno-beli su izgubili na četiri prethodna putovanja. Tokom treće deonice Tajris Trajs je sam krenuo da igra. Čak je i vezao veliki broj poena, a izgledalo je pomalo komično u nekim momentima kada je igrao jedan na pet. Međutim, Amerikanac je smanjio na minus 12. Više od toga domaćini nisu mogli.

Partizan je u poslednjih 10 minuta ponovo dodao gas. Ledej je preuzeo stvari u svoje ruke i vratio prednost na preko 20 poena razlike.

Košgeterski su prednjačili Kevin Panter i Jam Madar sa po 15 poena. Pratio ih je Ledej sa 14, Avramović sa 11, dok je Balša Koprivica imao 10 poena i osam skokova. Kod Šlonska Karolak je imao 14 poena, a Trajs poen manje.

Šlonsk - Partizan 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)

Šlonsk: T. Trajs 13p, Kolenda 7, Kanter 12, Trajs 2, Vojčik, Gabinski 4, Tomčak 6, Karolak 14, Džastis 8, Gordon, Dzijeva 5p, Ramljak

Partizan: Koprivica 10, Mur 3, Glas 2, Lesor 8, Trifunović, Panter 15, Vukčević 6, Avramović 11, Madar 15, Ledej 14, Zagorac 3, Smailagić 6