Majkl Porter Džunior (AFP)
Majkl Porter Džunior (AFP)

Produžeci u Kini i mirnija ruka Sansa

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.10.25. | 17:09

Deni Vulf promašio pobedu za Netse, Finiks bolji posle dodatnih pet minuta

Predsezona NBA lige se nastavlja, a novi duel u Kini odigrali su Bruklin Netsi i Finiks Sansi. U jednoj izuzetno zanimljivoj utakmici, koja je rešena posle produžetaka, Finiks Sansi slavili su 132:127. To im je bila druga pobeda na pripremama, uz isto toliko odigranih utakmica.

Zanimljivo, starteri i glavni igrači imali su dobre minutaže, za razliku od prve utakmice koju su igrali tek toliko da ih vidi publika i da osete parket. Sada je bilo nešto drugačije.

Izabrane vesti

Netsi su odigrali fantastičnu prvu četvrtinu i imali su deset poena viška (ubacili su 39 poena), da bi prednost održali u drugom kvartalu i na veliki odmor otišli su sa +11. A onda, raspad sistema u trećoj deonici. Postili su samo 13 poena, dok se Finiks vratio, preokrenuo i pred poslednjih 12 minuta imao je šest poena viška.

Netsi su ponovo došli do prednosti i delovalo je da će upisati pobedu, ali su u poslednja dva i po minuta ispustili osam poena viška. Fanbo Zeng, kineski košarkaš koji je nedavno potpisao za Netse, faulirao je Džerada Batlera na 4,6 sekundi do kraja i košarkaš Sansa pogodio je oba slobodna bacanja za izjednačenje. Šut za pobedu promašio je Dani Vulf u poslednjoj sekundi, a u produžetku su Sansi na kraju lako slavili.

Džordan Gudvin bio je najefikasniji kod Sansa sa 19 poena i sedam skokova. Devin Buker (pet asistencija i pet ukradenih) i Dilon Bruks ubacili su po 18, Oso Igodaro dodao je 12, Grejson Alen i Kolin Gilespi (devet skokova) po 11 i Kaman Maluač 10 poena.

Kod Netsa su se istakli Kem Tomas sa 22, Majkl Porter Džunior i Noa Klauni sa po 13, Nik Klekston sa 12 poena, devet skokova i pet asistencija i Deni Vulf sa 11 poena.


tagovi

Bruklin NetsFiniks Sans

Obaveštavaj me

NBA

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara