Rouz u poslednjoj sekundi srušio Finiks (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.01.19. | 08:33

Sjajna partija i 31 ubačen poen košarkaša Minesote. Boban Marjanović i Miloš Teodosić bez minuta u pobedi Klipersa

Evo Derika Rouza kao nekada. Imao je sjajnih partija već u dresu Minesote, a ovu protiv Finiksa će sigurno pamtiti po poenima u poslednjoj sekundi kojima je doneo pobedu Timbervulfsima od 116:114.

Minesota je imala poslednji napad, Rouz je preuzeo odgovornost, namestio se na šut sa poludistance, opalio i pogodio. Na taj način je doneo veliko slavlje domaćim navijačima. Ceo tim se povukao ispod koša, ostavio ga da igra jedan na jedan, a ovaj iskusni lisac je to na pravi način iskoristio.

Bio je to preokret jer je Minesota gubila pred ulazak u poslednju deonicu, ali je sa sedam poena razlike u poslednjoj četvrtini domaći tim uspeo da prelomi meč u svoju korist.

Plejmejker Minesote je na kraju utakmice na svom skoru imao 31 osvojen poen, a zanimljiv je podatak da je 29 poena postigao u drugom poluvremenu. Uključujući i onaj za pobedu.

Ekipa Igora Kokoškova je vodila s 114:111, ali u skoro poslednja dva minuta nije uspela da postigne koš i to ju je očigledno koštalo boljeg rezultata.

Pored Rouza odličan na ovom meču bio je i Karl Entoni Tauns sa 30 datih poena, 12 skokova, četiri asistencije i četiri ukradene lopte. Kod Finiksa je najefikasniji bio Ti Džej Voren sa 21 datim poenom i četiri skoka.

Los Anđeles Klipersi su noćas gostovali San Antonio Sparsima i uspeli su da izađu kao pobednici s 103:95. Međutim, ponovo Boban Marjanović i Miloš Teodosić nisu dobili šansu da pokažu šta znaju.

Najefikasniji kod Klipersa bili su Tobijas Heris sa 27 poena, devet skokova i devet asistencija, dok su Patrik Beverli i Montrezl Herel ubacili po 18 poena. Beverli je imao i 12 skokova.