RR tandem doneo Krki pobedu u Zadru

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.20. | 19:49

Prvi trijumf tima iz Novog Mesta ove sezone u ABA ligi

Rok Stipčević i Jan Rebec su danas bili glavni faktor Krke. I pred početak sezone smo najavili da bi tim iz Novog Mesta mogao lakše ove sezone da izbori opstanak u ligi, a to je donekle dobilo potvrdu u Zadru gde je slovenački tim slavio sa 73:70.

Najvažniji deo meča bila je poslednja četvrtina u kojoj je Krka nadjačala protivnika, mada je mogla i lakše da odradi posao do kraja.

Najefikasniji kod Krke bio je Rok Stipčević sa 20 poena, dok je Jan Rebec dodao 15. Kod Zadra je najbolji bio Vuković sa 20 poena.

Krka je bolje otvorila duel i uspela je da iskoristi greške koje je Zadar pravio u defanzivi kako bi stigla do 25 datih poena u prvoj četvrtini. Međutim, kako je utakmica odmicala, tako je Zadar počeo da pogađa u sve boljem procentu, pa je u trećoj deonici prišao na samo poen razlike.

Pred poslednju deonicu rezultat je bio 55:54 za Krku, tako da je sve ukazivalo na to da nas čeka neizvesna završnica utakmice, te da će se sve rešavati u poslednjim minutima.

Krka je uspevala da ima prednost pre svega zbog dobrog šuta za tri poena, a početak poslednje četvrtine bio je momenat kada je Krka napravila razliku od preko 10 poena. Zadar je probao da se vrati u poslednjim momentima. Ali nije uspeo.