""
""

Sa pola snage do +36! Trikolori pregazili Island

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.09.17. | 14:37

Prevagu napravila treća deonica, koju je selekcija Vensana Kolea rešila u svoju korist sa 23 poena razlike – 115:79

Nakon prve pobede, Francuska je ostvarila i drugu, pa je put ka narednoj fazi takmičenja sada širom otvoren. Trikolori su pregazili Island u Helsinkiju sa ubedljivih 36 poena razlike (115:79), pa će u narednim okršajima sa Poljskom i Slovenijom pokušati da se izbore za što bolju poziciju pred osminu finala.

Islanđani su još jednom na turniru parirali protivniku samo u prvih 10 minuta, ali su Francuzi već u do poluvremena preuzeli primat na terenu, okončali prvo poluvreme sa sedam poena prednosti (49:42), a onda je usledio pravi uragan ekipe Vensana Kolea. Trokolori su treći period rešili u svoju korist sa čak 23 poena razlike (37:14), pa je bilo jasno da će Islanđani doživeti novi ubedljiv poraz na Evrobasketu.

Francuzi su ravnimerno podelili minutažu, a tako je bilo i po broju postignutih poena. Najefikasniji je bio De Kolo sa 16 postignutih poena, dok su po 14 ubacili Serafan i Džekson. Najefikasniji igrač utakmice bio je Jon Arnor Stefanson.

FRANCUSKA – ISLAND 115:79
/29:25, 20:17, 37:14, 29:23/

FRANCUSKA: Serafan 14, Ertel 9, Dio 6, Lovernj 13, Furnije 7, De Kolo 16, Dijao 2, Vesterman 5, Pojrije 10, Labejrije 9, Tupa 10, Džekson 14.

ISLAND: Hermanson 13, Stejnarson, Akoks 10, Baeringson 2, Stefanson 23, Fridrikson 3, Vilhjalmson 8, Gunarson 2, Ermolinskij, Palson 10, Hlinason 5, Bjornson 3.