Situacija u Partizanovoj grupi: Svi imaju 1-1

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.01.19. | 22:12

Biće tesno do kraja

Košarkaši Partizana zaboravili su poraz od Ritasa na početku TOP 16 faze trijumfom nad Albom, a isto je uradio i Monako koji je slavio upravo nad litvanskim klubom posle neuspešnog izdanja protiv Albe – 75:70.

To znači da posle dva kola svi u Grupi E imaju po pobedu i poraz, što samo može da najavi tesnu bitku za četvrtfinale do kraja...

Bilo je u Monte Karlu baš neizvesno, gusto i uz nekoliko rezultatskih preokreta. Iako su gosti vodili najvećim delom utakmice, Monako je nakratko uspeo da uzme vostvo sredinom treće četvrtine, a posle dosta neizvesnosti domaćin je slomio otpor Ritasa u završnih minut i po. Sve je počelo posle dvojke Dereka Nidama za 71:69, posle čega su usledili uzastopni promašaji gostiju, na šta je Elmedin Kikanović reagovao sa uspešnim hicima sa penala. Gosti nisu uspeli da uhvate ritam, zbog čega je i Džerald Robinson uvećao razliku sa crte, da bi Denis Sili samo postavio konačni rezultat susreta.

Kod Monaka Kikanović i Džouns su imali po 15 poena, jedan manje ubacio je Robinson, dok je Bakner dopisao 10 poena. U gostujućim redovima 13 poena imao je Martinas Ehodas, a jedan manje Dominik Saton, uz sedam uhvaćenih lopti.

EVROKUP, TOP 16 - 2. kolo