Zakucavanje Batlera (AFP)

Spremite se za uživanje: Majami u velikoj seriji dolazi u Denver prvi put posle finala

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.02.24. | 07:18

Batler se razigrao, Jović ubacio dve bitne trojke

Prošlo je osam i po meseci otkako je Denver osvojio titulu savladavši Majami u finalu. Otad se dva tima nisu srela u takmičarskom susretu (jesu samo u Letnjoj ligi), a prvi naredni čekaju u fantastičnoj formi. Ekipa Nikole Jokića dobila je tri uzastopne utakmice i treća je na tabeli Zapadne konferencije, dok sastav sa Floride užurbano napreduje na Istoku, jer je dobio i peti vezani susret. Opet na strani, tako što je slavio u Torontu 106:96.

To znači da tim Erika Spolstre u sjajnom raspoloženju stiže u Kolorado, u utakmici koja je na programu u noći između četvrtka i petka. Biće to prilika za revanš Hita, koji su očigledno pronašli pobedničku formulu i nije ih poremetila ni kazna NBA lige, zbog koje su prethodni meč sa Skaramentom zbog suspenzije propustili Džimi Batler i Nikola Jović. Obojica su se vratili, bili starteri, važnog doprinosa protiv Trejblejzersa.

Batler se postarao da uz njegovo ime bude prišiven status najboljeg pojedinca meča. Zabeležio je 22 poena i dodao devet asistencija, dok je srpski reprezentativac zabeležio osam poena i dva skoka. Na prvi pogled ni jedan, ni drugi nisu uradili ništa spektakularno, međutim, tajming njihovog napadačkog doprinosa bio je ključan da Majami preokrene rezultat, posle slabog starta, oličenog u činjenici da je u prvoj četvrtini dao samo 15 poena.

Presudnom se ispostavila treća deonica. Kao protiv Sakramenta. Tad su tu četvrtinu gosti dobili 36:19, a sad, na krilima Batlera, 34:20 i na taj način pretvorili 14 poena zaostatka, koliko je bilo u jednom trenutku druge četvrtine u četiri viška. Kasnije je sve bilo lakše, iako je Bem Adebajo ličio kao da „pomaže“ domaćinu, pa je u prvom delu izgubio čak četiri lopte.

Batler se razigrao, naročito posle pauze, povukao Majami napred ukradenom loptom i zakucavanjem, dok se Jović nadovezao ubacivši dve trojke. Uz to, vratio se posle dve sedmice odustva Teri Rozije, dodao još dve u poslednjoj četvrtini (ukupno 19 poena), a i Dankan Robinson je doprineo sa 17 poena, pa se to čini kao potencijalna pretnja Jokiću.