""

Stari vuk je još u punoj snazi: Raško Katić rasturio Megine klince

Vreme čitanja: 1min | uto. 17.01.17. | 22:18

Ostende bolji od tima Dejana Milojevića – 82:74

Talenat je bio na strani Mege, ali košarkaši Ostendea u svojim redovima su imali starog vuka koji je još u punoj snazi. Nekadašnji centar Partizana i Crvene zvezde Raško Katić održao je čas košarke centrima ekipe Dejana Milojevića u okviru meča FIBA Evrolige. Na kraju je Ostende slavio (82:74), najviše zahvaljući brutalnoj partiji Raška Katića.

Vremešni srpski centar je meč završio sa 26 poena i osam skokova.Prosto se svih 40 minuta igrao sa Mušidijem, Kabom i ostalim visokim igračima Mege.

Međutim i pored odlične igre Katića Mega je imala veliku šansu da trijumfuje i dođe do četvrtog trijumfa u okviru FIBA Lige šampiona.

Ostende je imao malo vođstvo dobar deo utakmice. Međutim, prednost domaćina poništili su trojkama Zagorac i Simeunovića na početku poslednje četvrtine.Ali kada je trebalo da prelome meč gosti su birali loša rešenja. I ne samo to. Košarkaši Mege su u samom finišu promašili četiri uzastopna slobodna bacanja. Mnogo za ovakvu utakmicu.

Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Jarmaz sa 15 i Novak sa 14 poena.