To se ne dešava često - Fener izgubio drugi meč zaredom u prvenstvu

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.01.19. | 21:17

Banvit slavio posle produžetka

Košarkaši Fenerbahčea ponovo su se okliznuli u turskoj Superligi. Drugi meč zaredom branilac titule doživeo je poraz, a u nedelju su izgubili na gostovanju protiv Banvita u Bandirmi sa 83:78 posle produžetka.

Koliko je Fener bio inferioran, ali i Banvit dobar u odbrani, svedoči podatak da je ekipa Željka Obradovića u prvom poluvremenu postigla samo 20 poena.

Istanbulski velikan se vratio i napravio preokret u trećoj četvrtini, ali se Banvit nije predao, pa je u poslednjem napadu Fener bio prinuđen da preko Žofrija Lovernja izbori produžetak.

A u dodatnih pet minuta Aleks Perez je odlučio da uzme stvari pod svoje i poveo je Banvit ka trijumfu. Najefikasniji kod domaćina bio je Džordan Morgan sa 20 poena, pratili su ga Geri Nil sa 17 i Perez sa 16.

Nikolo Meli je dao 22 poena za goste, Bobi Dikson ubacio je 16, a deset je postigao Lovernj. Srpski košarkaši Marko Gudurić i Nikola Kalinić nisu nastupili, kao ni bivši košarkaš Partizana Jan Veseli.