Tripl-dabl za nastavak serije: Nezaustavljivi Janis režirao osvetu Nju Orleansu

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.01.22. | 02:57

Grk fenomenalnim učinkom potpisao trijumf Baksa 136:113

Milvoki je savladavši Nju Orleans (136:113) nastavio seriju pobeda, dok je istovremeno Janis Adetokunbo dopisao novu u nizu odličnih igrara. Grčki gorostas od povratka na teren posle pauze usled virusa korona beleži izvanredne partije, a najbolju u nizu odigrao je upravo večeras ukrasivši je tripl-dabl učinkom.

Sa 35 poena, 16 skokova i 10 asistencija Janis je predvodio svoj tim do pobede nad rivalom koji je pre dve nedelje iskoristio upravo izostanak Grka i posle produžetka naneo jedan od 13 poraza Milvokiju.

Rezultatska klackalica koja je trajala uvodnih 20 minuta, okončana je vrlo dobrom igrom domaćina u završnici druge četvrtine, a Baksi su put do 25. pobede u sezoni trasirali tokom treće deonice obezbedivši dvocifrenu prednost. Nemoćni gosti u završnicu susreta ušli su sa ciljem da prevashodno odbrane čast što manjom razlikom, međutim u svojim nameram nisu uspeli s obzirom da su maksimalnih minus 25 uspeli da ublaže tek za dva poena.

Uz Adetokunba, zapaženo veče među Baksima imali su i Džekson Hejs sa 23 poena i Džru Holidej koji je upisao dva manje. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Džordan Nvora sa 23 poena, što nije bilo dovoljno da Pelikansi izbegnu ubedljiv poraz, 23. u sezoni.