Tristanovi prvi poeni u NBA su trojke kao kap, a doneo je i sreću Vašingtonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.03.24. | 04:37

Doskorašnji košarkaš Partizana ima dve pobede u dva meča od odlaska u Vašington

Odavno je Vašington izgubio sve nade za plej-of, završiće sezonu kao jedna od najslabijih ekipa u NBA ligi, ali možda budućnost i nije tako loša...

I možda je dolazak Tristana Vukčevića najava nekih boljih dana za tim iz američke prestonice. Vizardsi su donedavno bili u prepoznatljivoj seriji poraza, a sada sa doskorašnjim košarkašem Partizana imaju perfektan skor. Dve pobede u dva meča otkako je Tristan zaigrao za njih. Nakon što je pre neko veče debitovao u najjačoj ligi sveta i proveo tri minuta na parketu u pobedi nad Sakramentom, mladi Srbin je večeras upisao i prve poene u NBA karijeri. Vukčević je postigao šest poena u gostujućoj pobedi nad Čikagom (107:105), šutirao je 2/4 za tri i 0/1 za dva poena, a sakupio je i tri skoka. Nije loše za početak...

Vukčević je na debiju protiv Kingsa igrao tri minuta i nije se upisao u strelce a večeras je na parketu proveo devet minuta i dao doprinos trijumfu. Poene je postigao šutevima van linije 7,25. Prvu trojku je pogodio na početku druge četvrtine za vođstvo Vizardsa od 34:19 kojim su već tada najavili iznenađenje u Gradu vetrova.

Uspeo je Čikago da se trgne, da do poluvremena spustio na četiri poena zaostatka i da u trećoj četvrtini preokrene. Vašington je ubrzo napravio seriju 14:4 kojom je poveo 82:74 ali su se Bulsi još jednom vratili u meč i izjednačili uoči poslednje četvrtine. Baš na početku odlućujuće deonice, Vukčević je sjajnom trojkom iz „stepbeka“ pogodio za 87:82 i gosti su zaustavili nalet domaćih.

U nekoliko navrata do kraja je Čikago prilazio na poen zaostatka ali više nijednom nije preokrenuo. Džastin Šempeni je pogađao za Vašington kada se lomilo i uz Džordana Pula bio junak pobede. Čikagov Demar Derozan je bio najefikasniji na meču sa 27 poena, dok je Pul na drugoj strani ubacio 23.