Veče spektakularnih završnica: Trojke Derozana i Beja za pobede Bulsa i Pistonsa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.01.22. | 04:18

Čikago slavio u Vašingtonu (120:119), Detroit u produžetku slomio San Antonio (117:116)

Pobedom nad Vašingtonom košarkaši Čikaga nastavili su niz pobeda, a sedmi uzastopni trijumf Bulskima doneo je Demar Derozan trojkom uz zvuk sirene.

Uprkos činjenici da je domaćin imao prednost tokom većeg dela susreta, kao i da je na momente razlika bila i dvocifrena, Čikago je u završnici susreta uspeo da u potpunosti vrati neizvesnost te je dva minuta pre kraja Nikola Vučević pogotkom pod faulom, uz iskorišćeno dodatno slobodno bacanje režirao izjednačenje (112:112) i najavio dramatičnu završnicu.

Uzbudljivi susret dostigao je vrhunac četiri sekunde pre kraja kada je Kajl Kuzmma pogodio za tri poena i doneo prednost domaćinu 119:117, međutim Bulsi su imali spreman odgovor te je Derozan pogodivši za tri utišao Kapital Arenu i Čikagu doneo 24. pobedu u 34 susreta.

Uz junaka Bulsa, sjajno veče imao je i Zek Lavin sa 35 poena, dok je u redovima Vizardsa uz Kuzmu (29p, 12sk), odlično veče imao Bredli Bil sa 27 poena i 17 asistencija.

Uzbudljivo do poslednje sekunde bilo je i u susretu Detoroita i San Antonija koji je razrešen tek posle produžetka.

Niz promašaja u poslednjih 20 sekundi utakmice uticao je da pitanje pobednika bude razrešeno u dodatnih pet minuta, a šut za pobedu pogodio je Sadik Bej 2,1 sekundu pre kraja produžetka.

Rivalima su pre ulaska u produžetak pripale po dve četvrtine, te su Pistonsi u druge dve deonice uspeli da neutrališu prednost koju su gosti stekli u uvodna dva kvartala. Uz Beja koji je junak Detroita, izvanrednu partiju odigrao je i Hamidu Dialo koji je uz 34 poena upisao i 13 skokova. Među gostima, najinspirisaniji bio je Brin Forbs sa 27 poena, ali mu je za pobedu nedostajala konkretnija podrška saigrača.