Detalj sa utakmice (©VTB league)

Veliko iskustvo za Megu, CSKA ubedljivo do finala VTB Superkupa

Vreme čitanja: 2min | pet. 23.09.22. | 20:43

Igrači Emila Rajkovića sigurni i u drugom meču Grupe B

Moskovski CSKA prvi je finalista VTB Superkupa, ostaje da u subotu dočekamo ko će biti takmac za trofej. Odnosno, da li će to biti Partizan ili Zenit, koji će direktno odlučivati drugog finalistu u subotu od 18.30.

Ruski gigant ubedljivo je odigrao protiv Mege i drugom pobedom u Grupi B rezervisao mesto u najvažnijoj utakmici na turniru. Izabranici Marka Baraća izvukli su važnu lekciju protiv jednog od najvećih klubova Evrope, koje će nesumnjivo biti od koristi tokom predstojeće sezone - 101:76 (29:21, 25:25, 28:11, 19:19).

Armejci su na iskustvo i dobro šutersko veče ostvarili razliku koja možda i nije toliko realna. Posle važni poena Nikole Milutinova i Livija Žan Šarla u reketu, proradio je arsenal moskovskog kluba i sa 15 trojki uvećavao vođstvo koje je na kraju iznosilo 25 poena. Mega je veći deo susreta bila dostojan, čak i ravnopravan protivnik, iako je brzo CSKA uspostavio kontrolu utakmice. Posle uvodnih 15:5 igrači Emila Rajkovića uspeli su već u ranoj fazi da odu i na +19 (41:22), što je od mladih košarkaša Mege zahtevalo dodatnu potrošnju kako bi zadržali rezultatsku neizvesnost. Uspeli su u tome, do poluvremena uspeli da spuste minus na osam, a do starta drugog poluvremena na šest razlike (54:48), ali dalje od toga nisu mogli.

Ključna je upravo bila treća deonica koju je CSKA završio sa 28:11 za rezultat 82:57 pred završnih deset minuta, a posle serije 23:5 uz pet trojki na semaforu je stajalo 77:53. Do kraja utakmice domaćin završnice VTB Superkupa držao je sve u svojim rukama i ubedljivo slavio.

Trener Barać je tokom susreta od svojih pulena tražio reakciju kroz razne varijante odbrane, najviše kako bi video šta može da dobije od njih protiv rivala daleko većeg kvaliteta. Iz prvih redova utakmicu su gledali predsednik CSKA Andrej Vatutin u društvu agenta Miška Ražnatovića, kao i prvi čovek ruskog Saveza i živa legenda tamošnje košarke Andrej Kirilenko.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je Žan Šarl sa 18 poena uz 12 skokova. Doskorašnji prvotimac Partizana Dalas Mur imao je 14 poena (4/7 za tri), dok je Semen Antonov upisao 13 poena. Nikola Milutinov je za sedamnaest i po minuta skupio 10 poena i šest uhvaćenih lopti. Kod Mege odličan Malkolm Kazalon sa 16 poena, po pet skokova i asistencija, tri ukradene i dve blokirane lopte. Matej Rudan je dopisao 14, Andrija Grbović 15, a Luka Cerovina 12 poena uz čak pet “krađa“.