Janis Adetokunbo (Reuters)

Vratio se Janis i brutalnom četvrtinom pomeo Pistonse, Bogdan slab protiv Vučevića

Vreme čitanja: 3min | uto. 24.01.23. | 04:40

Orlando je kriptonit za Boston, Grin srušio Minesotu

Vratio se Janis Adetokunbo na teren posle pet mečeva pauze i samo jedna četvrtina mu je bila dovoljna da ponese Milvoki Bakse ka ubedjivom trijumfu nad Detroit Pistonsima – 150:130.

U prvom meču ove sezona sa punim rosterom, Baksi su bukvalno rasturili Pistonse za nekoliko minuta. Janis je ubacio neverovatnih 20 poena za osam minuta u prvoj četvrtini, nije imao promašaj iz igre, a Baksi su na sredini deonice imali neverovatnih 23 poena prednosti. Do poluvremena su ubacili čak 83 poena, od čega Adetokunbo 29. Grk do kraja meča više nije upisao nijedan poen ali su Pistonse dokrajčili Holidej, Lopez, Midlton i rezervisti... Bojan Bogdanović je sa 33 poena koliko toliko vukao Detroit i sprečio još teži poraz.

Šokantan poraz na Floridi je doživeo najbolji tim NBA lige Boston koji je bio u seriji od devet pobeda. Autsajder Orlando je iznenadio Seltikse i mimo svih očekivanja ih ubedljivo savladao 113:98. Neverovatno zvuči, ali Orlando je savlada Bostona u sva tri meča ove sezone! Posle dve pobede u Bostonu, Medžik je sada slavio i na svom parketu. Definitivno nešto u igri Orlanda ne leži Seltiksima...

Išao je šut domaći tim večeras, imali su preko 50 odsto iz igre i preko 40 odsto za tri poena. Dobro su otvorili utakmicu i imali 14 poena prednosti na početku druge četvrtine ali se Boston serijom 16:1 vratio u igru i na krilima Tejtuma i Brauna preokrenuo. Ali nisu imali pravu podršku saigrača. Tejtum je u trećoj četvrtini morao na hlađenje zbog povrede i tada je Orlando opet preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja.

Braun i Tejtum su ubacili po 26 poena ali je Orlando imao više raspoloženih igrača. Pre svih raspoloženog rukija Paola Bančera koji je ubacio 23 poena, ali je dobru pomoć imao i od Kartera (21), Entonija (18) i Vagnera (15 poena). Pobedu Orlanda je ukrasio i povratak na teren Džonatana Ajzaka posle čak 904 dana pauze. Šesti pik sa drafta 2017. je povratnički meč ukrasio sa 10 poena.

Čikago je u drugom poluvremenu slomio otpor Atlante koja se držala ali nikako nije uspevala da napravi iskorak. Mnogo izgubljenih lopti i slaba kontrola reketa su koštali Atlantu poraza, Bulsi su slavili 111:100.

Prvo poluvreme je prošlo u izjednačenoj borbi i egal rezultatu. Ipak, klupa domaćih je bila daleko raspoloženija nego gostujuća. Bogdan Bogdanović je počeo meč u petorci ali nije odigrao dobru utakmicu. Prvu četvrtinu je završio bez poena, nije ga išao šut iz igre (4/12) i meč je završio sa 11 poena. Zakazala je prva napadačka opcija Bogdanovićevog tima. Tre Jang je ubacio 21 poen ali je promašio svaki šut za tri poena. Demar Derozan je u pobedničkom timu bio najefikasniji sa 26 poena, Nikola Vučević je uz 14 poena uhvatio čak 17 skokova i podelio sedam asistencija.

Partijom karijere Džejlena Grina, Hjuston je prekinuo crni niz od 13 poraza na svom terenu i savladao Minesotu 119:114. Mladi bek je ubacio rekord karijere, postigao 42 poena, sjajno šutirao iz igre (15/25), postizao trojke u zvuk sirene i bio prvo ime susreta. Na drugoj strani je Edavrds ubacio 31, Rasel 30 poena ali nedovoljno da se izbegne poraz.