Šekil Mekisik (@MN Press)

Žalgiris bez rešenja za Olimpijakosov sjajan šut

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.03.24. | 21:12

Domaćini ubedljivo poraženi u Kaunasu - 76:95

Gledajući prethodnih pet mečeva, Žalgiris i Olimpijakos u istoj formi ušli su u međusobni okršaj u Kaunasu: pobeda, poraz, pa tri vezane pobede. Nakon večerašnjeg duela, seriju je nastavio grčki predstavnik i to na ubedljiv način, pobedom 95:76, kojom se učvrstio na šestom mestu sa 16 pobeda i 11 poraza. Žalgiris je na kontra učinku (11-16) i sve dalje od plej-ofa.

Nakon neizvesnog prvog poluvremena ključna je bila treća četvrtina u kojoj su gosti ubacili 28, a domaćini 17 poena. Nakon što su stekli 13 poena prednosti (69:56), košarkaši Olimpijakosa rasterećeno su odigrali poslednju deonicu i dodatno povećali razliku.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Šekil Mekisik sa 20 poena, a jedan manje ubacio je Tomas Volkup, uz sedam asistencija i četiri skoka. Aleks Piters je imao 16 poena, Mozes Rajt 11, a srpski reprezentativac Filip Petrušev šest poena, uz tri skoka i jednu asistenciju. Domaćine je predvodio Kinan Evans sa 18 poena, jednim više od Rolandsa Smitsa.

Gosti iz Atine šutirali su odličnih 68 odsto iz igre (34/54) i to čak 78 odsto za dva (32/25), a 41 za tri (9/22), tako da se ovaj meč na kraju pretvorio u šuterski trening Olimpijakosa.

Crveno-beli u narednom kolu igraju protiv Virtusa kod kuće, a Žalgiris gostuje Makabiju, videćemo još gde...