"Aco Petrović"

ZASLUŽENO: Bosna stigla do velikog preokreta i šokirala Crnu Goru!

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.09.13. | 16:26

Iako su Sokolovi vodili tokom tri četvrtine, Teletović, Đedović i Gordić bili su heroji velikog naleta i tako doveli svoj tim do prve pobede u grupi

Aco PetrovićZa Bosnu i Hercegovinu još uvek ima nade! Posle poraza od Letonije i Srbije usledila je senzacionalna pobeda nad Crnom Gorom u trećem kolu grupe B - 76:70. Heroji velike pobede nad Sokolovima bili su Mirza Teletović, Nihad Đedović i Nemanja Gordić, koji su odigrali zaista izvanredan meč. Sada i Bosna i Crna Gora imaju skor 1:2 i biće vrlo interesantno videti ko će na kraju obezbediti prolaz dalje.

Crna Gora je tokom većeg dela susreta vodila glavnu reč na parketu, nije dozvolila rivalu da se rezultatski previše približi, najviše zahvaljujući poenima Rajsa i vrlo raspoloženog Dubljevića. U poslednju četvrtinu ušlo se kod rezultata 59:49 za Sokolove, a onda su Bosanci krenuli da rešetaju. Teletović i Šutalo su započeli seriju poena, a odlična igra u odbrani dozvolila je igračima Luke Pavićevića da u sedam i po minuta igre postignu svega šest poena, što je uvelo meč u vrlo neizvesnu završnicu.

Problemi sa semaforom, odnosno satom iznad koša dva puta je na kratko prekinuo susret, ali to nije smetalo pulenima Ace Petrovića da dođu do konačnog cilja.

Nekoliko majstorskih poteza Nemanje Gordića, koji je izuzetno bio raspoložen da napuni koš rivala doneli su prevagu na terenu. Trojka, pa zakucavanje, pa ulaz i šut, a onda i nekoliko skokova u odbrani doneli su preokret, da bi Teletović i Kikanović Bosni doneli pet poena prednosti dva minuta pre kraja susreta (70:65).

Minut i 23 sekunde pre kraja susreta Rajs je postigao dva poena nade, koje je anulirao Đedović već u sledećem napadu. Ipak, prava drama usledila je u poslednjih 30 sekundi. Crna Gora je imala napad koji dva puta nije uspela da realizuje, ali je dolazila do skoka u napadu, da bi Sead Šehović postigao trojku 16 sekundi pre kraja susreta za 72:70.

Iako je usledio brz faul u nadi da će Bosanci promašiti, Đedović je ubacio dva bacanja, a Rajs je ponovo bio neprecizan u pokušaju za tri poena. Utakmica je završena novim koševima Đedovića za konačni rezultat 76:70.