""
""

Zvezdin bljesak u crno-belom Pioniru: Sjajni Kalinić vratio brejk Partizanu!

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 22:52

Srpski reprezentativac je tokom kompletnog toka utakmice nosio svoj tim do pobede, a meč je završio sa 25 postignutih poena i osam skokova - 85:95

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u trećem meču polufinalna ABA lige protiv Parizana i na najbolji način uspeli da odgovore na brejk večitog rivala u drugoj utakmici, pa sada vode sa 2:1 u seriji - 85:95 (20:26, 24:25, 18:22, 23:22).

Zvezda je tokom kompletnog toka utakmice igrala na krilima fenomenalnog Nikole Kalinića, koji je meč završio sa 25 postignutih poena i osam skokova.

Čini se da je Zvezda daleko rasterećenija i motivisanija ušla u meč, što se do kraja prvog perioda odrazilo i na rezultat. U osmom minutu je bilo 22:16 za crveno-bele, a na kraju prve četvrtine 26:20. Izuzetno motivisan bio je i Zvezdin centar Boban Marjanović, za kojeg igrači Partizana u prvoj deonici nisu imali rešenje, pa je on već na startu drugog perioda imao 11 ubačenih poena, ali je to bilo gotovo sve što smo videli od najkorisnijeg igrača Evrolige u ovoj utakmici.

Zvezda je zahvaljujući pre svih Kaliniću i Dženkinsu uspevala rezultatsku prednost da održava gotovo tri četvrtine, a u 28. minutu je čak bilo i "plus 15" - 56:71. Ipak, crno-beli su se neverovatnom serijom od 10:0 na startu poslednjeg perioda vratili na samo poen zaostatka (74:75), ali je Zvezdu ponovo u klučnim trenucima važnom trojkom pokrenuo Kalinić, na čije su se poene kasnije nadovezali i Cirbes i Vilijams, za sigurnih plus devet pet minuta pre kraja (74:83).

U samoj završnici poslednjeg perioda Zvezda je bila daleko sigurnija nego na njenom početku, pa je sigurnom igrom uspela da sačuva stečeno primućstvo.

Pored Kalinića u redovima gostujućeg tima blistao je i Čarls Dženkins, koji je meč završio sa 22 ubačena poena (4/7 za tri), a veoma važnu rolu odigrao je i kapiten crveno-belih Luka Mitrovi, koji je uz 11 poena imao i sedam ofanzivnih skokova.

Kod domaćina daleko ispred svih kapiten Dragan Milosavljević (23 poena), Mačvan je ubacio 17, a Akojon 14.

Četvrti meč je na programu u nedelju od 21.00, a domaćin će ponovo biti Partizan.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 85:95
/20:26, 24:25, 18:22, 23:22/

PARTIZAN: Akojon 14 (2/6), Pavlović 3, Tepić 8, Murić 8, Marinković, Dalo, Milutinov 10, Milosavljević 23 (4/7 za dva), Mačvan 17, Đumić 2, Andrić, Bezbradica.

ZVEZDA: Vilijams 7, Rebić, Dangubić, Mitrović 11 (9sk), Lazić 7, Blažić 2, Kalinić 25 (6/7 za dva, 3/3 za tri, 8sk), Marjanović 11 (7sk), Tejić, Dženkins 22, Jović 6, Cirbes 4.

(FOTO: Star Sport)