(©AFP)
(©AFP)

Luka Dončić je neverovatan! Dve trojke za 15 sekundi srušile Boston (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 24.02.21. | 04:26

Marjanović dvocifren, Bjelica sa klupe gledao Hardenov rekord, Bogdanovićeva Atlanta poražena zakucavanjem četiri sekunde pre kraja

Na nešto više od minut pre kraja delovalo je da bi rezultatska klackalica u duelu Dalasa i Bostona mogla da prevagne na stranu gostiju, međutim, fantastični Luka Dončić još jednom je demonstrirao svoj kvalitet.

Sjajnom odbranom i preciznim šutevima sa distance doneo je pobedu Mavsima 110:107. Meč je završio sa 31 poenom (što mu je februarski prosek), 10 asistencija i osam skokova za 38 minuta, a ključne su bile dve trojke u poslednjih 15 sekundi utakmice. Prva preko ruke Danijela Tajsa za vođstvo Dalasa 107:105, a druga na desetinku pre kraja, između dvojice igrača Seltiksa.

Pobedi domaćina značajno je doprineo naš Boban Marjanović, koji je za 13 minuta ubacio 10 poena, uz osam skokova i jednu asistenciju. Već posle prve četvrtine imao je šest poena i šest skokova. Uz Dončića, najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džalen Branson sa 22 poena. Goste su predvodili Džejlen Braun (29p), Džejson Tatum (28p) i Kemba Voker (21p).

Dalasu je ovo četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva, a druga vezana, pa su Mavsi sada na 15-15. Treba istaći i da su igrali bez Porzingisa i Klebera.

Trener Sakramenta, Luk Volton, ponovo se igrao sa strpljenjem Nemanje Bjelice i srpskog reprezentativca ostavio na klupi ceo meč protiv Bruklina. Netsi su slavili kao domaćini 127:118, a Džejms Harden je svojim šestim tripl-dablom od dolaska u klub za samo 19 utakmica postao drugi najuspešniji igrač te franšize po tom segmentu. Pride je i upisao rekord sa 13 uzastopnih dabl-dablova.

"Brada" je meč završio sa 29 poena, 14 asistencija i 11 skokova, ali nije bio najefikasniji igrač svog tima. Uz rame mu se našao Brus Braun junior, sa takođe 29 poena, ali za dosta manje minuta (25:41). U pobedničkom timu efikasni su bili još Kajri Irving (21p) i Džo Haris (18), dok je na drugoj strani prednjačio Dearon Foks sa 27 poena.

Veliko uzbuđenje viđeno je u Klivlendu, gde su domaći Kavsi pobedom nad Atlantom prekinuli seriju od 10 uzastopnih poraza.

Zakucavanjem na samo četiri sekunde pre kraja, Lamar Stivens doneo je prednost svom timu 112:111, a prosto je neverovatno kako su loše gostujući igrači odigrali odbranu u tom napadu. Potom nisu iskoristili preostalo vreme da izbegnu poraz.

Atlanti je ovo bio 18. poraz, uz 13 pobeda, a našem Bogdanu Bogdanoviću na listi povređenih igrača Jastrebova pridružio se Džon Kolins koji je u drugoj četvrtini dobio udarac laktom u glavu, pa je zbog potresa mozga morao u bolnicu.

Najefikasniji igrač ovog duela bio je bek Klivlenda, Kolin Sekston sa 29 poena. Goste je predvodio Tre Jang sa 28 poena i 12 asistencija, a istakao se i Kevin Herter sa 22 poena.

Raspucani ove večeri, a i po običaju, bili su Stef Kari i Janis Adetokunbo, koji su brojali do 37. Prvi u pobedi Golden Stejta u Njujorku (114:106), a drugi za 139:112 protiv Minesote.

Nikola Vučević je sa 20 poena, devet skokova i četiri asistencije po ko zna koji put ove sezone vukao Orlando, ali to nije bilo dovoljno da bi se izbegao poraz od Detroita. Gosti su slavili 105:93, predvođeni Sajbenom Lijem koji je ubacio 21 poen. Pistonsima je to tek deveta pobeda u 31 utakmici, dok su Medžiksi 19. porazom u sezoni prekinuli niz od tri pobede.