Srbija - Nemačka (FIVB)

Novi preokret Srbije: Zid Marka Podraščanina i rafali Perića i Luburića za najubedljiviji poraz Nemaca

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.06.21. | 12:11

U drugom setu Kovač zamenio Ivovića i Atanasijevića i dobio dva najbolja poentera utakmice

Preboleli su odbojkaši Srbije poraz od Brazila, a duel sedmog kola protiv Nemačke iskoristili za povratak ne pobednički kolosek. Nije izabranike Slobodna Kovača pokolebao ubedljivo izgubljen prvi set. Mentalne snage i pribranosti bilo je u završnici drugog kada se situacija lomila, a u trećem i četvrtom Nemci su izgledali nemoćno protiv kompletno razigranog sastava Srbije - 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15)

Aleksandar Atanasijević je počeo meč kao startni korektor, ali ga je selektor nakon neubedljivog prvog seta zamenio Draženom Luburićem. Popularni Bata nije nagovestio da bi mogao da odigra kao pre nedelju dana protiv Francuza. Od drugog seta na klupi je ostao i Marko Ivović, a mladi Pavle Perić u naredna tri odigrao tako ubedljivo da je meč završio rame uz rame sa Luburićem kao najbolji poenter Srbije. Kombinovano su uzeli 30 poena i tu se vidi kakve je poteze napravio selektor Kovač.

Bilo je tesno u završnici drugog seta, Nemci su sa dva vezana poena došli do egala 22:22, ali su nakon toga videli zid koji je na mreži postavio Marko Podraščanin. Direktni poeni iz bloka kada je najpotrebnije za vetar u leđa i početak serije od tri poena kojom je Srbija došla do izjednačenja.

Opustili su se srpski odbojkaši u trećem setu i od njegove sredine ušli u seriju poena koja ih je dovela do vođstva sa 21:14. Pljuštali su poeni Perića i Luburića, Vuk Todorović je smisleno razigravao saigrače, a jedan od lepših poena viđen je u četvrtom, ispostavilo se odlučujućem setu kada je podigao penal iza glave za Krsmanovića, a ovaj poslao loptu u četvrti metar protivničkog polja.

Nošena kvalitetnom igrom iz trećeg seta, Srbija je u četvrtom nastavila da melje rivala... I to od samog starta. Došla je do prednosti 9:4, a govor tela igrača u polju jasno je pokazivao da se Nemci neće vratiti. Tako je i bilo. Rival je osvojio samo 15 poena, a poraz od 3:1 najubedljiviji je za ekipu Andree Đanija od starta Lige nacija.

Posle ovog trijumfa Srbija je skočila na četvrto mesto sa skorom od pet pobeda i dva poraza, dok su Nemci na 4-3. Naredni meč Srbija igra već sutra od 10.00 protiv Irana.