Poraz u Subotici za crveno-bele (©Starsport)

Zvezdin potop u Subotici, Partizan lako protiv Niša

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.02.22. | 20:54

Ribnici dobila derbi sa Radničkim – 3:1

Veliko iznenađenje u Subotici! Crvena zvezda, lider odbojkaške Superlige, pretrpela je poraz maksimalnim rezultatom od Spartaka.

Malo ko je verovao da Spartak, koji je meč dočekao u donjem delu tabele, može da naudi vodećem timu lige, a na terenu su Subotičani igrali kao da sede na vrhu – 3:0 (25:22, 25:20, 25:22).

U prvom setu je bilo neizvesno, ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do finiša, kada je Spartak sa 21:19 pobegao na 24:19, što je bilo nedostižno za crveno-bele. Izjednačena borba se vodila u drugom setu do sredine, kada je na 13:13 domaći tim napravio seriju 6:0 i stekao prednost koju je sačuvao do kraja.

Zvezda je u trećem setu vodila 14:11, pa 17:15, poslednji put je imala prednost 20:19, ali je Spartak ponovo dodao gas kada se lomilo i uspeo da preokrene rezultat i dođe do trijumfa.

Najzaslužniji za pobedu Subotičana bili su Musa Kone sa 20 i Nikola Pavlović sa deset poena, dok je kod Zvezde Andrej Ristić sa 11 poena bio najefikasniji.

Partizan je imao lak posao sa ekipom Niša, poslednjom na tabeli. Epitet apsolutnog favorita crno-beli su opravdali maksimalnom pobedom – 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

Samo u prvom setu Niš je uspeo da stigne veliki zaostatak i unese neizvesnost u završnicu seta (18:17), ali je Partizan odbio taj napad gostiju.

Briljirao je veteran u taboru Partizana Novica Bjelica sa 13 osvojenih poena, dok je Nejtan Delgajdis doneo 11.

U meču koji je imao epitet derbija kola Ribnica je na svom terenu pobedila Radnički sa 3:1 (25:16, 28:30, 25:22, 25:22).

Domaćin je lako dobio prvi set, vodio je sve vreme i u drugom, došao do set lopte, ali nije uspeo da je iskoristi. Radnički je u nastavku uspeo da preokrene rezultat i u dramatičnom finišu da izjednači.

Ipak, nastavak meča je prošao u znaku tima iz Kraljeva, koji je u trećem setu sa 15:14 pobegao na 21:16 i sačuvao tu prednost do kraja, dok je u četvrtom delu meča kod 19:19 napravio seriju od 4:0 koja ga je dovela na prag pobede.

Sjajnu partiju prikazao je Aleksandar Safanov, koji je doneo 24 poena Ribnici, a pratio ga je Žarko Ubiparip sa 15. Kod Radničkog se istakao Aleksa Matić sa 15 poena.