Antropova u napadu protiv Bugarske (©CEV)

Egonu ponovo na klupi, Antropova odlična protiv Bugarske

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.08.23. | 23:29

Italijanke zabeležile i treći trijumf na Evropskom prvenstvu

Prva ekipa koja je ostvarila tri pobede na Evropskom prvenstvu i to bez izgubljenog seta je Italija. Aktuelne šampionke su lako savladale najtežeg protivnika u grupi B selekciju Bugarske - 3:0 (25:16, 25:17, 25:13).

Iz dana u dan postaje jasno da će se tim Davidea Macantija prošetati kroz grupnu fazu. Ono što je zanimljivo i na trećem meču je na klupi ostala Paola Egonu, a mesto u postavi zauzela Ekatarina Antropova.

Iako su Italijanke napravile više grešaka od protivnica, bile su ubedljive u sva tri seta. Antropova je ponovo bila raspoložena u svim elementima. Utakmicu je završila sa 15 poena - sedam je osvojila iz napada, četiri sa sevris linije i još četiri iz bloka.

Odlično izdanje prikazala je i kapiten Mirjam Sila. U napadu je od 18 lopti, čak 12 pretvorila u poene, a dodala je i po jedan as i blok.

U drugom meču grupe B Švajcarska je posle pet setova savladala Rumuniju. Italija drži prvo mesto sa skrom 3-0, Bugarska je druga, BiH treća, pa se nižu Rumunija, Švajcarska i Hrvatska.

Kad je A grupa u pitanju u drugom meču dana večeras je Belgija zaustavila Sloveniju - 3:1. Nije bilo nimalo jednostavno domaćinu u Gentu. Malo je nedostajalo da okršaj ode u peti set, ali su nekako uspele Belgijanke da se izvuku u dramatičnoj zavšnici četvrtog čina (34:32) i uzmu sva tri boda.

Glavni akter ovog susreta u Top Sport areni bila je Brit Herbots sa 27 osvojenih poena. Ipak, njeni procenti napada nisu bili baš sjajni 64-22 (34 odsto).

EVROPSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠICE

GRUPA A

Ukrajina - Mađarska 3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

Slovenija - Belgija 1:3 (18:25, 20:25, 25:21, 32:34)

GRUPA B

Rumunija - Švajcarska 2:3 (21:25, 25:18, 25:27, 25:19, 9:15)

Bugarska - Italija 0:3 (16:25, 17:25, 13:25)

GRUPA C

Švedska - Grčka 1:3 (23:25, 25:19, 25:27, 22:25)

Azerbejdžan - Nemačka 1:3 (13:25, 22:25, 25:12, 14:25)

GRUPA D

Slovačka - Španija 3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

Estonija - Finska 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 20:25, 13:15)

Evropsko prvenstvo za odbojkašice 2023.Ženska odbojkaška reprezentacija ItalijePaola Egonu