Ezačibaši u četvrtfinalu Lige šampiona, ponovo će udariti Tijana na Maju

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.02.24. | 17:32

Turski klub zabeležio i drugu pobedu protiv Prometeja

Dva para četvrtfinala Lige šampiona za odbojkašice su poznata. Ezačibaši će igrati sa Skandićijem, a LKS Lođ protiv Vero Volej Milana.

Turski klub je uspeo uspešno da preskoči ukrajinski Prometej. Prošle nedelje Tijana Bošković i drugarice su završile veliki deo posla, dobile su utakmicu maksimalnim rezultatom, pa su im u revanšu bila potrebna dva seta za prolaz.

Danas su na domaćem terenu slavile 3:1 i tako zakazale nove duele sa Skandićijem. Upravo ta dva tima su već ove sezone vodila bitke u grupnoj fazi. Oba okršaja dobio je italijanski sastav koji predvodi srpska reprezentativka Maja Ognjenović.

Iskusni dizač će ponovo dobiti priliku da se sastane sa bivšim klubom i trenerom, ujedno i sa saigračicama iz reprezentacije Tijanom Bošković i Jovanom Stevanović.

Na današnjem okršaju sa ukrajinskim klubom Tijana nije morala preterano da se troši. Igrala je dok je bio bitan rezultat, a kad je Ezačibaši dobio dva seta, mogla je da predahne. Završila je meč sa 11 poena (napad 16-10, 63 odsto).

Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Aleksa Grej sa 20 poena. Hande Baladin se ovog puta zaustavila na deset. Jovana Stevanović nije igrala, već je sa klupe proslavila pobedu.

U poraženom taboru Bojana Milenković je zabeležila 11 poena (napad 35-10), a Marta Drpa šest (napad 23-4).

LKS Lođ/Vero Volej Milano - Štutgart/Potsdam/Fenerbahče

***u plej-ofu, četvrtfinalu i polufinalu igraju se po dve utakmice, a u finalu jedna