Hrvati uz rekord Duvnjaka overili prolaz u glavnu rundu i čekaju pomoć Španije

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.01.24. | 19:59

Legendarni bek u pobedi nad Rumunijom upisao 247. nastup za reprezentaciju i osamio se na večnoj listi

Rukometna reprezentacija Hrvatske je u glavnoj rundi Evropskog prvesntva. Nakon ubedljive pobede nad Španijom, te remija sa Austrijom, izabranici Gorana Perkovca rutinski su savladali Rumuniju (31:25) i plasirali se među 12 najboljih selekcija na Starom kontinentu.

Sada Domagoj Duvnjak (koji je večeras sa 247. nastupa za reprezentaciju postao rekorder Hrvatske) i drugovi čekaju pomoć Španije i eventualnu pobedu pirinejske selekcije nad Austrijom kako bi preneli maksimalan broj bodova u drugu rundu.

Do sredine prvog poluvremena Rumuni su odolevali, igralo se gol za gol, da bi od 7:7 Hrvatska sa tri uzastopna gola nagovestila dalji razvoj sitacije. Na poluvremenu je bilo 16:12, drugi deo utakmice predstavljao je rutinu za vicešampione Evrope iz 2020. godine.

Hrvate je golgeterski predvodio raspucani Lovre Klarica sa sedam pogodaka, dok su po četiri u pobedničkom timu postigli Jelenić, Kušan i Šoštarić. Rumuniji nije pomoglo ni devet pogodaka raspucanog krila Andreja Negrua.

Za Rumune je evropsko prvenstvo gotovo, a Austrija i Španija će u direktnom duelu od 20.30 odlučivati o tome ko će kući, a ko u narednu fazu.