Domagoj Duvnjak (©Reuters)

Još živi san Hrvata o četvrtfinalu: Popravili gol-razliku, ali i dalje se pitaju Danci

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.01.23. | 19:57

Posle današnjih utakmica kalkulacije su uprošćene…

Egipćani su rutinski dobili Bahrein, nisu se ni oznojili u mini-arapskom derbiju i jedna vrata su zatvorili Hrvatskoj. A, ipak, san Kauboja o plasmanu u četvrtfinel i dalje živi. Samo što su im šanse sve manje i manje.

Trijumfovala je Hrvatska u utakmici iz kategorije “biti il’ ne biti”, slavila je protiv Bahreina (34:26), a takva će biti i protiv Bahreina u poslednjem kolu druge faze. Međutim, ni tada neće biti kovači svoje sudbine. Moraće drugi da odigraju za nju…

Popravili su Kaubuji gol-razliku, ali i dalje se pitaju Danci. Ostalo je jedno mesto upražnjeno nakon što su Egipćani bukirali jednu kartu za osam najboljih na Svetskom prvenstvu, a timu Hrvoj Horvata će biti potrebna njihova pomoć u poslednjem kolu. Hrvatskoj je pobeda imperativ protiv Bahreina i neophodno joj je da afrička selekcija, trenutno vodeća u grupi, uzme meru Dancima.

Ali, ni to ne garantuje prolaz Hrvatskoj… U najboljem slučaju će se poravnati, tada će odlučivati gol-razlika, a skandinavska selekcija ima daleko bolju. A, svetsko čudo bilo bi da izgubi i od Amerike večeras i od Egipta.

Sve je manje nade za Hrvate, jer nisu uspeli da dvocifrenom razlikom dobiju Belgiju. Bili su na dobrom putu, vodili osam razlike na poluvremenu i stali. Belgijanci su sa Kaubojima odigrali egal drugo poluvreme i umanjili im šanse da se nađu u četvrtfinalu.

Marin Jelinić je sa šest golova bio najbolji strelac na meču, dok su Filip Glavaš i Ivan Martinović u pet navrata cepali mrežu. Iskočio je i Luka Šebetić sa četiri precizna hica, a na golu je briljirao Mate Šunjić. Zabaležio je neverovatnih 20 odbrana!

Pucala je odbrana Hrvatske i ukoliko se tim Hrvoja Horvata ne plasira dalje, već se Danska pridruži Egiptu, lošija defanziva Kauboja kroz ceo šampionat biće glavni uzrok.