Katarina Jović (©CEV)

Katarina Jović pogurala Albu do prvog trijumfa, Maja Ognjenović nije igrala za Skandići

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.11.23. | 22:54

Rumunski tim bolji od Lođa, a Italijanke slavile protiv Marice iz Plovdiva

Tri utakmice večeras u Ligi šampiona završene su maksimalnim pobedama favorita, koji su bili domaćini. Samo na jednoj rasplet je bio suprotan... Trijumf je na gostujućem terenu upisala Alba i to posle četiri seta - 3:1 (25:23, 19:25, 31:29, 25:17).

Ekipa trenera Stevana Ljubičića je spasila četiri set lopte protivnika u trećem činu... Kad je preživela tako neizvesnu završnicu, onda je sve bilo mnogo lakše u četvrtom periodu.

Jedna od najzapaženijih u rumunskom timu bila je Katarina Jović, nekadašnja uzdanica Spartaka iz Subotice. Ona je zabeležila 15 poena iz napada (32-15, 47 odsto). Jovana Kocić je ovog puta doprinela sa osam poena, od čega pet iz napada (6-5, 83 odsto) i tri iz bloka.

Isidora Kockarević je ulazila u igru u drugom i trećem setu, ali nije osvojila nijedan poen. U poraženom sastavu najbolja je bila Valentina Dijuf sa 22 poena.

Do prvog trijumfa je danas stigao i italijanski Skandići protiv Marice Plovdiv - 25:15, 25:14, 25:11.

Na ovom meču nije bilo nikakve potrebe da na terenu bude Maja Ognjenović. Saigračice su brzinski završile posao, pa je srpska reprezentativka mogla da se odmori za neke jače izazove.

Najbolja u ekipi Skandićija bila je Ekaterina Antropova sa 19 poena (napad 20-13, 65 odsto). Brit Herbots je upisala 15 (napad 16-10), a Žu Ting 13 (napad 16-9).