""

Najbolji rezultat u istoriji Srbije: Veslači osmi u A finalu

Vreme čitanja: 1min | sub. 20.08.16. | 15:28

Medalja je bila baš daleko...

Finale je bilo cilj. Cilj je i ispunjen. Bolje od osmog mesta, jednostavno, nije se moglo.

Srpski četverac bez kormilara završio je trku na 1.000 metara kao poslednji u A finalu i na taj način okončao učešće na 31. Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Nažalost, bez medalje, ali s obzirom kakva je bila konkurencija, bilo bi pretenciozno tražiti odličje od naših momaka.

Čamac u kome su veslali Marko Tomićević, Milenko Zorić, Dejan Pajić i Vladimir Torubarov stigao je na cilj u vremenu 3:10.41. Dovoljno za osmo mesto. Uz podsećanje da je to najbolji rezultat Srbije na OI, kad je četverac u pitanju, jer su iz prethodna dva pokušaja srpske posade završavale kao devete.

Inače, Igre u Riju, kad je veslanje u pitanju pamtićemo po tome što je srpski dvosed Milenko Zorić/Marko Tomićević osvojio srebrnu medalju u disciplini K2-1000, pokazavši da se ovaj sport u našoj zemlji budi.

Zlato je osvojila posada Nemačke u vremenu 3:02.143, srebro je pripalo Slovacima (3:05.044), a bronza Češkoj (3:05.176).

Vladimir TorubarovVeslanjeRio 2016Olimpijske igreMilenko ZorićMarko TomićevićK4Dejan Pajić