Slavlje mađarskih vaterpolista (©Reuters)

Od Pekinga do Tokija čekala je Mađarska, ali više ne mora: Španija razbijena u borbi za bronzu

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.08.21. | 08:03

Sjajna poslednja četvrtina devetostrukih olimpijskih šampiona u vaterpolu

U Peking 2008. godine mađarska vaterpolo reprezentacija osvojila je deveto olimpijsko zlato, treće uzastopno, ali potom je u Londonu i Riju ostala bez odličja. U Tokiju će se ponovo popeti na podijum.

Mađari su u meču za bronzu savladali Španiju 9:5 zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini, koju su dobili 3:0. Pre toga po deonicama je bilo 3:3, 2:2, 1:0.

Raznovrsna je lista strelaca mađarskog tima, pošto je najefikasniji bio Marton Vamos sa svega dva gola, koliko je na drugoj strani dao Alberto Munariz. Ispostavilo se presudan gol, za prvo vođstvo dva razlike, postigao je upravo Vamos, u situaciji s igračem više na šest minuta pre kraja.

Španci su bili jedini neporaženi u grupnoj fazi, ali ih je očito poremetio poraz od Srbije u dramatičnom polufinalu (9:10).

Podsećamo, finalni meč Srbija - Grčka počinje u 09.30.