©MN Press
©MN Press

Partizan pao u Staroj Pazovi, Mladi Radnik na vrhu tabele

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.10.22. | 22:25

Ekipa Željka Vukelića bolja od crno-belih (3:1), Ribnica osvojila prvi set, ali nije napravila podvig u Požarevcu (1:3)

Posle prilično ubedljivog poraza od Mladog Radnika u Požarevcu, Jedinstvo iz Stare Pazove je brzo stalo na noge i na svom terenu savladalo Partizan u četiri seta - 25:20, 25:18, 8:25, 25:18.

Domaćin je bio prilično razigran večeras, bez obzira na neobjašnjiv pad koji je doživeo u trećem setu, ge je osvojio svega osam poena. Ipak, u svakom od tri dobijena, ekipa Željka Vukelića je bila dominantna i prilično sigurna, pa crno-beli posle svega viđenog praktično ni nisu mogli da se nadaju boljem rezultatu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tomo Mićić sa 23 osvojena poena, dok je Ugleša Pešut doprineo slavlju domaćeg sastava sa 15. Sa druge strane, kod Partizana se najviše istakao Vidak Cvetković sa 13 poena.

Ukrajinac Andrij Tupči je sa 25 osvojenih poena bio najzaslužniji za slavlje Mladog Radnika nad Ribnicom od 3:1 (19:25, 25:22, 25:17, 25:21).

Kraljevčani su dobro otvorili meč i osvojili prvi set, a u drugom su pružili sasvim solidan otpor domaćinu, ali nisu imali snage za više. Od trećeg seta je sve išlo onako kako je zamislio trener domaćih Dragan Bonić, pa u Požarevcu više nije bilo nikakve dileme. Kod Ribnice je Ivan Todorović osvojio 24 poena, a Mladen Bojović 15.

U ženskoj Superligi nije bilo nikakvih iznenađenja. Ekipa Uba je bila ubedljiva protiv Partizana (25:18, 25:20, 25;14), uz 17 poena Barbare Benitez, a maksimalna slavlja ostvarili su TENT i Železničar protiv AS-a i Omladinca.