Marko Radulović (©MN Press)

Potopljeni crno-beli: Furiozni Kragujevčani već u prvoj četvrtini rešili pitanje pobednika

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.10.22. | 23:49

Regionalna liga u vaterpolu: Radnički lak dobio Partizan sa 17:11. Već posle osam minuta bilo je 6:1, prednost je bila i +8. Marko Radulović sa četiri gola najefikasniji kod tima Uroša Stevanovića

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili sezonu, pošto su na prvom turniru Regionalne lige u Kragujevcu, posle Crvene zvezde savladali i drugog beogradskog rivala, Partizan sa 17:11.

Na startu susreta viđena je simultanka Marka Radulovića od tri vezana pogotka, koju je prekinuo Lovre Miloš sredinom deonice (3:1). Izabranici Uroša Stevanovića vezali su novu seriju od tri gola, preko Vrlića, Pljevančića i Stanojevića, pa su kraj prve četvrtine dočekali na plus pet – 6:1. Zatim su imali i šest golova (7:1), ali je Partizan uspeo da se koliko-toliko rezultatski vrati u igru do poluvremena – 8:4.

Nije mnogo vremena bilo potrebno Kragujevčanima da se vrate na šest golova prednosti (10:4), a posle sjajne kontre Lukića i Ćuka na startu završne četvrtine otišli su i na +7 – 13:6. Tri minuta pre kraja imali su i maksimalnih šest golova prednosti (16:8), a crno-beli su potom uspeli da ublaže poraz.

Radnički je do pobede predvodio Marko Radulović sa četiri gola, a u stopu ga je pratio Nemanja Stanojević sa tri, dok su Janković, Pljevančić i Vrlić postigli po dva. Na drugoj strani, mladi Gladović i Smiljević postigli su po tri gola.

Ovi rivali sastaće se ponovo u utorak (20.00) na kragujevačkom bazenu, ovoga puta u okviru prvog kola Super lige Srbije.

RADNIČKI – PARTIZAN 17:11

(6:1, 2:3, 3:2, 6:5)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD Radnički. Sudije: Milović i Anđelić.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković 2, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina, Panić, Pljevančić 2, Radulović 4, Lukić 1, Vrlić 2, Todorovski, Poznanović. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov Jakšić, Miloš 2, Radulović, Gak, Gladović 3, Trtović 1, Dimitrijević, Bodiroga, Smiljević 3, Krstić 2, Paparić, Milošević, Mušikić. Trener: Korolija.