Kadeti Srbije uspešni na startu Evropskog prvenstva u Podgorici (©rss.org.rs)

Provuče se svetska supersila: Brkovićevi Orlići ispustili pobedu u finišu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.08.22. | 21:44

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije odigrala nerešeno – 25:25 (14:14) protiv favorizovane Danske u Podgorici na startu Evropskog prvenstva

Ako je suditi po ovom letu, srpski rukomet ima svetlu budućnost. Juniori su bili bronzani na Evropskom prvenstvu u Portugaliji, a njihovim stopama idu i dve godine mlađi rukometaši. Kadeti Srbije odigrali su na startu šampionata Starog kontineta nerešeno protiv svetske superslile Danske – 25:25 (14:14).

Tokom većeg dela meča viđena je neizvesna utakmica. Orlići su se sredinom drugog poluvremena odlepili na +3 – 21:18. Imala je Srbija i 23:20, ali su Skandinavci u finišu uspeli da stignu do boda. Bliža je bila četa Aleksandra Brkovića celog plena. Levoruki Uroš Mitrović je sa dva vezana gola doveo Srbiju na +2 – 24:22 i 25:23, ali u poslednjih tri, četiri minuta stegla se ruka našim rukometašima u napadu. Lase Vilhelmsen je doneo bod Skandinavcima, za konačnih 25:25.

Na pola minuta pre kraja neoprezno smo izgubili loptu kod vođstva od 25:24. Imali su Danci napad za izjednačenje, a desni bek Skandinavaca bio je precizan u poslednjim trenucima meča. Ako je za utehu mladim nadama i juniori su počeli EP prošlog meseca remijem protiv Islanda, ali su na kraju obradovali naciju trećim mestom.

Desni bek poljske Visle iz Plocka, Uroš Mitrović, bio je najefikasniji igrač meča sa sedam golova. Vrbašanina su pratili Marko Vujović sa pet i Igor Milovanović sa četiri, dok je Nikola Bekić tri puta matirao Dance. Odličan na golu bio je golman Vojvodine Marko Draško sa 10 odbrana, dok je Nikola Zorić imao dve uspešne intervencije.

Najefikasniji u redovima Danaca bili su pomenuti Vilhelmsen i Emil Tonesen sa po šest pogodaka, dok je čuvar mreže Simon Lundorf imao 11 odbrana.

U prvom meču Grupe C u crnogorskoj prestonici, Norveška je u neizvesnoj završnici pobedila Sloveniju sa 31:30. Drugog dana EP u Podgorici, mlade srpske nade, rođeni 2004. godine i mlađi, odmeriće snage sa Slovenijom u petak (18.00).