(©tkdgaleb)

Prvo takmičenje u 2023. i odmah tri medalje za Srbiju

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.02.23. | 11:16

Tekvondoistkinje briljirale na Prezident kupu

Postao je tekvondo jedan od najtrofejnijih srpskih sportova u poslednjih deset godina. I kako stvari stoje, žetva medalja će biti sve veća u godinama koje dolaze.

Prvo veliko takmičenje u 2023. godini bio je Prezident kup u Istanbulu i na njemu su srpske takmičarke osvojile tri medalje.

U kategoriji do 49 kilograma bronzanu medalju osvojila je Tijana Bogdanović, koja se sprema da nastavi niz na Olimpijskim igrama u Parizu sledećeg leta, potom u kategoriji do 67 kg Aleksandra Perišić bila je treća, a sa bronzom se, u kategoriji do 73 kilograma, vraća i svetska šampionka Nadica Božanić.

Selektor Dragan Jović kaže da je prvim takmičenjem – zadovoljan.

"Ovo je tek prvi turnir u godini i moram da budem zadovoljan prikazanim. Bronzane medalje donose izuzetno važne poene koji se ne mogu nadoknaditi na drugim turnirima", kaže Dragan Jović, trener TKD Galeb i reprezentacije Srbije.

Drugo takmičenje u najvećem gradu Turske zakazano je za sledeći vikend, u seniorskoj konkurenciji borbe su na programu 10. i 11. februara.