Darko Arsić (©MN Press)

Šapčani prosuli +5, Metaloplastika ispala iz Evrope

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.02.24. | 20:35

EHF kup: Valur i u revanšu u dvorani Zorka bolji od tima Vladana Matića – 30:28. U prvom meču u Rejkjaviku bio je 27:26 za šampiona Islanda

Poslednji srpski klub u EHF kupu, Metaloplastika, ispao je iz najslabijeg EHF takmičenja, pa je u međunarodnim kupovima ostala samo Vojvodina u jačoj Ligi Evrope. Šapčani su bili blizu četvrtfinala, vodili su krajem prvog poluvremena sa +5 – 15:10 protiv Valura, ali loš napad u nastavku i preokret islandskog prvaka – 30:28. U Rejkaviku je bilo 27:26 za trenutno drugoplasirani tim u prvenstvu ove ostrvske države.

Briljirao je na golu Darko Arsić, golman domaćina, ali tim Vladana Matića, osim raspoloženog desnog beka Vojislava Brajovića nije imao rešenja u nastavku. Sve je išlo na vodenicu Šapčana do 38-39. minuta. Imao je tim Vladana Matića tri do četiri gola prednosti, ali onda pad, pa su gosti kontrama i preko krila lako rešavali situacije i stigli do izjednačenja – 19:19 sredinom drugog poluvremena.

Napravila je Metaloplastika novu mini seriju, povela sa 24:22, ali onda crnih pet minuta, mnogo tehničkih grešaka, promašenih šuteva, bio je i prestup kod sedmerca, a gosti sa Islanda su sve to kaznili, serijom 5:0 u finišu preokrenuli rezultat na 27:24 i plasirali se u četvrtfinale EHF kupa.

Vojislav Brajović je sa sedam golova bio najefikasniji kod drugoplasiranog tima Superlige Srbije. Domagoj Alilović i Uroš Pavlović su dali po četiri pogotka, a Milan Jovanović i Uroš Simić po tri. Kod Valura briljirao je Ulfar Tordarson sa čak 10 golova, dok je Gunar Oskarson sedam puta zatresao mrežu dvostrukog šampiona Evrope.