Sebastijan Nađ (©Starsport)

Sebastijan Nađ doneo Srbiji treće svetsko zlato u rvanju

Vreme čitanja: 1min | pon. 12.09.22. | 19:05

Prethodno su se zlatom okitili Zurab Datunašvili i Ali Arsalan.

Savladao je Sebastijan Nađ Gruzina Lerija Abuladzea u finalu rvanja grčko-rimskim stilom na Svetskom prvenstvu u Beogradu i tako Srbiji doneo treću zlatnu medalju. Prethodno su se zlatom okitili Zurab Datunašvili i Ali Arsalan.

Nađ je nakon velike borbe u finalu kategorije do 63 kilograma uspeo da savlada Gruzijca rezultatom 3:1.

Sebastijan je odlično počeo i nakon prve runde vidio sa 3:0. Nastavio je da dominira, protivniku je pretila pasivnost, ali je Abuladze potom dobio poen za pasivnost našeg takmičara koji je pritom morao u parter. Gruzin nije uspeo da ga podigne i srpski rivač se izvukao iz partera. Poslednji minut Nađ je taktički odlično odradio sačuvao je prednost i stigao do najsjajnije medalje.

U polufinalu je ubedljivo savladao Taleha Mamadova iz Azerbejdžana sa 5:0, a pre toga je savladao suparnike iz Alžira, Rumunije i Jermenije.