""
""

Spektakl za kraj - niko kao Ameri! Felps i društvo lako do zlata!

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.08.16. | 04:59

Ovo je Felpsova 23. olimpijska medalja, odnosno 19. zlatna, a samo na Igrama u Riju ima priliku da osvoji još tri zlata

Jedno je uzeo, ostale su još tri! Najbolji američki plivači vođeni Majklom Felpsom overili su zlatnu medalju za Sjedinjene Američke Države, pošto su u trci štafeta 4X100m odneli veliku pobedu i stazu prešli za 3.09,92.

Srebrnu medalju uzela je postavka Francuske sa vremenom 3.10,53, dok je broznano odličje pripalo selekciji Australije, koja je na kraju imala vreme - 3.11,37.

Ključnu razliku napravio je Felps koji je plivao drugi za američki tim, kada je za nešto više od sekunde bio ispred najbližih rivala u tom trenutku - Francuza i Rusa. Svoj krug je završio za 47,12 sekundi. Pobedu je overio Nejtan Adrijan, koji nije dozvolio francuskom sastavu da napravi iznenađenje.

Ovo je Felpsova 23. olimpijska medalja, odnosno 19. zlatna, a samo na Igrama u Riju ima priliku da osvoji još tri zlata.