(©CEV)

Vojvodina ispustila Žitomira u taj-brejku, ima čemu da se nada u Novom Sadu

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.10.23. | 22:47

Vicešampioni Srbije uspeli da uzmu dva seta na gostovanju ukrajinskoj ekipi

Dobro su se pokazali izabranici Marka Narančića na gostovanju u Žešovu, nisu pobedili, ali se kući vraćaju sa jednim bodom.

Ukrajinski tim Žitomir koji je zbog ratnih dešavanja domaćin u Poljskoj slavio je posle pet setova u pvom duelu 1. kola CEV Kupa - 3:2 (26:24, 22:25, 25:16, 21:25, 15:10).

Bili su odbojkaši iz Novog Sada u naletu u četvrtom periodu, delovalo je da mogu da drže taj nivo do samog kraja utakmice... Međutim, prvo su dozvolili rivalu da se vrati u igru u tom setu i smanji veliku razliku, a onda da nastavi u isto ritmu i pobedi u taj-brejku.

I pored poraza videli su vicešampioni Srbije da mogu da se nose sa protivnikom i da imaju čemu da se nadaju na revanš meču 1. novembra pred svojim navijačima.

Uzeli su jedan bod, a Žitomir dva - to bi značilo da Vojvodinu dalje vode pobede 3:0 i 3:1, kao i pobeda 3:2, pa slavlje u zlatnom setu.

Večeras je Novosađane predvodio mladi Luka Stanković sa 18 poena (napad 32-17, 53 odsto). Filip Savovski je upisao 15 poena (13-10, 77 odsto, pet blokova). Žarko Ubiparip je imao 14 (24-14, 58 odsto), a Lazar Bajandić 12 (25-10 napad, 40 odsto).

U pobedničkom sastavu nezadrživ je bio Viktor Šapoval sa 27 poena (napad 39-25, 64 odsto). Sa njim u dijagonali je odlično igrao bivši kapiten Vojvodine Andrija Vilimanović, koji je pored organizovanja igre uspeo da upiše i tri poena.