Zagreb dobio regionalni Klasik u Doboju, Kos pokazao raskošni talenat

Vreme čitanja: 2min | uto. 15.08.23. | 22:54

TV turnir šampiona: Hrvatski prvak pobedio Celje sa 34:31 (18:14)

Posle tri meča na TV turniru šampiona u Doboju u kojima nije uzbuđenja, u regionalnom klasiku, Zagreba i Celja gledali smo neizvesnu završnicu u kojoj je na kraju slavio hrvatski prvak – 34:31 (18:14).

Odličnu partiju u pobedničkom timu pružio je juniorski reprezentativac Srbije, koji je debitovao i za najbolju selekciju, Miloš Kos. Momak iz Kozarske Dubice je četiri puta pogodio, a imao je i nekoliko odličnih asistencija za robusnog pivotmena Matica Suholežnika. Tas na vagi u finišu meča bio je golman Zagrepčana Aljaž Panjtar koji je u nastavku meča imao sedam odbrana, ali i nekoliko kada se lomilo u finišu. Precizan sa sedam metara bio je Ivan Čupić.

Sredinom prvog poluvremena, posle gola, jedinog na meču, srpski reprezentativac Stefan Dodić je izašao iz igre i više se nije vraćao zbog povrede. Nije želeo Alem Toskić da reskira sa mladim Srbinom koji je igrao meč protiv bivšeg kluba. Kod Celjana nije igrao juniorski reprezentativac Srbije Vukašin Antonijević.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je veteran Ivan Čupić koji je pogodio osam puta, od toga šest sa linije sedam metara. Suholežnik je postigao pet golova i iznudio nekoliko sedmeraca, dok je četiri delo Luke Lovre Klarice. Matej Mandić je branio u prvih 30 minuta i imao šest odbrana.

Kod Celja, sjajno je bilo desno krilo Tim Cokan koji je pogodio 10 puta mrežu Zagreba, od toga četiri sedmerca. U jednom trenutku je levoruki rukometaš postigao devet od 11 golova svog tima. Ante Ivanković je postigao šest, a po četiri Grega Krečić i Mitja Janc. Gal Gaberšek je sakupio šest odbrana, a Rok Zaponšek pet.