
Mundijal sve “žući”: Kad su spakovali Ronalda, mogu i Mesija
Vreme čitanja: 11min | ned. 28.06.26. | 12:00
Naleteli smo i na Farida Mondragona da nam kaže koju reč
(Od izveštača Mozzart Sporta sa Svetskog prvenstva)
Retko se viđaju tako srećna i ozarena lica navijača kada njihov tim odigra 0:0 kao što je to bio sinoć slučaj sa Kolumbijcima u Majmiju. Bili su puni sebe i prezadovoljni uprkos činjenici da njihova reprezentacija nije pobedila Portugalce.
Izabrane vesti
Očigledno je da umeju da gledaju fudbal kako treba i da su sigurni da će im se negde vratiti. Nadigrali su Portugaliju, zaslužili da pobede, na kraju ih je milimetar delio od toga, ali su morali da se zadovolje „nulom”. Međutim, osim rezultata, bili su zadovoljni svim ostalim.
Njihova reprezentacija je još ranije obezbedila prolazak grupe. Mogla je da kalkuliše protiv Portugalaca i da igra na bod za osvajanje prvog mesta i generalno lakšeg rivala u osmini finala. Ništa ih to nije zanimalo. Išli su na pobedu kao da je „biti ili ne biti”. Odigrali su hrabro, sportski, napali i nemaju sebi šta da zamere. Ne zameraju im ni njihovi navijači…
“Prilično zadovoljan. Prvo, jer mi se ostvario san da prisustvujem Svetskom prvenstvu i da gledam moju reprezentaciju kako igra. Protiv jednog od najvećih fudbalera svih vremena. Voleo bih da smo pobedili, ali ekipa je zaista igrala sjajno. Nadigrali smo Portugaliju i veoma sam uzbuđen zbog onoga što nas čeka u nastavku. Uvek sanjamo titulu, tako je i ovog puta. Moramo imati taj mentalitet da želimo da pobedimo sve do kraja. Ko nema takav mentalitet, ne treba ni da učestvuje i neka ostane kod kuće”, kaže nam Kolumbijac iz Majamija.
Grmeli su od sreće sa bubnjevima i saksofonima na izlasku sa stadiona u Majamiju. Fešta i veselje kao da su pobedili. Ko nije video rezultat, rekao bi da je Kolumbija ostvarila neku veličanstvenu pobedu. Ko je video lica portugalskih navijača, jasno mu je bilo da odlaze nezadovoljni sa stadiona. Ne samo zbog rezultata i drugog mesta u grupi već zbog onoga što su morali da gledaju u izvođenju svojih izabranika. Portugalci su juče igrali kao da ih je neko naterao da izađu na teren. Tako je to delovalo…
Za razliku od Kolumbijaca koji su gazili ceo meč, dodavali gas i pokušavali sve što su mogli da dođu do pobede kako bi napunili srca svoje publike, zadovoljno lice na kraju meča imao je i Farid Mondragon, nekadašnji golman kolumbijske reprezentacije i brojnih evropskih klubova. Naleteli smo na njega ispred stadiona…
„Veoma sam zadovoljan današnjim izdanjem. Igrali smo protiv veoma jake ekipe i pokazali smo da možemo da igramo dobro protiv dobrih rivala. Bili smo bolji i falio nam je samo gol, ali i njihov golman je bio odličan. Bili smo bolji tim danas. Čini mi se da nam forma raste i da igramo sve bolji i bolji fudbal u odnosu na početak takmičenja. Treba da idemo korak po korak. Idemo”, rekao nam je na srpskom nekadašnji golman Galatasaraja i podsetio da je naučio neke srpske reči igrajući sa Savom Miloševićem u Saragosi i Sašom Ilićem u Istanbulu.
I navijač u Valderaminom dresu i sa perikom koja podseća na frizuru legendarne „desetke” bio je prezadovoljan.
„Apsolutno! Mislim da smo uradili dobar posao. Pre svega u zaštiti našeg gola i bokova. Ronaldo nije postojao. Činjenica je da imamo odličnu odbranu i dvojicu štopera koji su savršeno odradili posao. Treba da idemo korak po korak i biće dobro. Ovde je kao u Barankilji”.
Jedan gol menja sve! ⚽ Zaokruži 3+ u prvih 10 minuta! ⏱️
Na pitanje ko je bitniji – Hames Rodrigez ili Luis Dijaz, odgovorio je:
„Obojica. Ali, ako me pitate Hames ili Kintero, dao bih više minuta ovom drugom”.
Nije sporno da je Hames i dalje idol nacije, kao što je činjenica i da je samo ljuštura onog igrača koji je u Brazilu pre 12 godina zaludeo planetu.
„Jako sam srećna, ali htela sam gol. Nadam se u sledećoj utakmici. Želim da Hames ili Luis Dijaz daju gol. Hames ipak”, rekla nam je lepuškasta Kolumbijka iz Njujorka koja je došla u Majami, kao i na desetine hiljada njenih zemljaka.
Retko na kojoj utakmici dosadašnjeg dela Mundijala je neka reprezentacija imala tako veliku podršku sa tribina. Na krcatim tribinama u Majamiju bilo je nešto preko 64.000 gledalaca, a makar 40.000 je navijalo za Kolumbiju. Među njima i NBA zvezda Džimi Batler u Munjozovom dresu. Napustio je stadion uz opsadu kolumbijskih navijača koji su oduševljeni njegovom podrškom.
To je samo deo žutog kontingenta koji je preplavio Majami prethodnih dana. Još oko 20.000 ih je juče bilo u fan-zoni u centru grada jer nisu svi mogli da dođu do karte koja je nekoliko sati pred početak meča na sajtovima za preprodaju koštala oko 2.000 dolara. Govorimo o najjeftinijim mestima. Na kraju su i ona prodata, što znači da Kolumbijci nisu žalili para da u Majamiju prirede domaći ambijent svojoj reprezentaciji.
A kad je već tako, nisu se ni reprezentativci štedeli protiv Portugalaca. Nadigrali su ih i na kraju zasluženo osvojili prvo mesto koje ih vodi na Ganu u Kanzas Sitiju. I tu će biti favoriti, a onda im se smeši put u Vankuver. Tamo ih čekaju Švajcarska ili Alžir, reprezentacije od kojih Kolumbijci ne treba da zaziru i protiv kojih će biti blagi favoriti. Neće baš na zapadu Kanade imati podršku kao u Majamiju ili Kanzasu, ali bi plasman u četvrtfinale doneo novi latino spektakl u Kanzas Sitiju i četvrtfinale sa ljutim rivalom Argentinom. To bi bila jedna od utakmica prvenstva…






.jpg.webp)

