Aleksandra Krunić bez osvojenog seta ispala u Brizbejnu

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.12.23. | 03:31

Olivija Gadecki slavila sa 7:5, 6:0

Srpska teniserka Aleksandra Krunić eliminisana je na startu kvalifikacija za VTA turnir u Brizbejnu. Od nje je u dva seta, posle 77 minuta borbe, bila bolja Australijanka Olivija Gadecki – 7:5, 6:0.

Trenutno 690. teniserka na planeti bila je konkurentna samo u prvom setu, u kojem je napravila brejk pri rezultatu 3:5, posle čega se ušlo u dramatičnu završnicu, ali je Gadecki podigla ritam i brejkom stigla do vođstva.

Krunićeva je u drugom setu, koji je trajao svega 27 minuta, potpuno pala. Imala je tri brejk šanse, ali je sve tri propustila, dok je protivnica iskoristila tri od pet i na kraju iz treće meč lopte stigla do pobede.

Ovo je bio prvi međusobni meč dve teniserke, a 126. igračicu u poslednjoj fazi kvalifikacija očekuje okršaj sa boljom iz meča Džejmi Furlis i Valerije Savinih.