Đoković počistio Španca za 90 minuta, sledeći je Puj

Vreme čitanja: 1min | pet. 16.08.19. | 08:26

Najbolji teniser sveta plasirao se u četvrtfinale Sinsinatija – 2:0

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju pobedom nad Špancem Pablo Karenjom Bustom sa 2:0 u setovima. Noletu je bilo potreban 91 minut da počisti rivala (6:3, 6:4), pa će protiv Francuza Luke Puja nastaviti put ka odbrani trofeja.

Španac je samo u uvodu meča mogao da prati Đokovićev ritam. Posle 2.2, Novak je pojačao ritam i brzinu i počeo da prelama meč.  Naš teniser ak je u pojedinim delovima meča igrao perfektno. Nanizao je 12 uzastopnih poena i praktično rešio prvi set. Nije mogao Busta da se odupre servisima i vinerima srpskog asa.

Nešto jači otpor Đokovićev rival pružio je u drugom setu. Čak je Karenjo Busta imao šansu da napravi brejk u drugom gemu. Međutim, propustio je dve brejk lopte, što je Đoković iskoristio da napravi novi uzlet. Kaznio je Đoković rivala brejkom već u sledećem gemu, i vrlo brzo poveo sa 3:1.

Morao je Đoković da spašava dve brejk lopte i u osmom gemu. Ispostavilo se da su to bili ključni momenti susreta.