"Jorović"

Jorovićeva u finalu!

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.04.16. | 11:22

Tamo je čeka domaća teniserka Paulina Parmentijer danas od 15 sati

JorovićNakon sat i pedeset minuta igre srpska teniska nada Ivana Jorović uspela je da izbori plasman u finale turnira Kroasi- Bobur koji se održava u Francuskoj. Čačanka je bila uspešnija od Francuskinje Dodin koju je pobedila sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:3), mada je izgubila prvi set i nije imala povoljan razvoj situacije u drugom, ali je napravila brejk u sedmom gemu drugog seta i povela sa 4:3 što joj je otvorilo put ka izjednačenju.

U odlučujućem setu Jorovićeva je potvrdila svoju stabilnost i ponovo dobila sa 6:3, za konačni trijumf. U finalu turnira čiji je nagradni fond 50. 000 dolara Ivana se sastaje sa Francuskinjom Paulinom Parmentijer, 111 na VTA listi, od 15 sati.

Turnir se održava u hali na trvdoj podlozi što očigledno odgovara našoj teniserki koja je 179 na rang listi.

Piše: Đurđe Mečanin