Kraj za Krajinovića na US Openu

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.09.20. | 20:51

Bolji je bio David Gofan s 3:0 u setovima

U odlično je formi Filip Krajinović, ali nije uspeo da savlada Davida Gofana u šesnaestini finala US Opena. Poražen je srpski teniser sa 0:3 u setovima i tako je završio svoje učešće na turniru. Po setovima je bilo 1:6, 6:7, 4:6.

Nekako je sve krenulo naopako od samog starta kada je Gofan za samo 27 minuta igre došao do prednosti od 1:0 u setovima - bilo je 6:1.

Može se reći da je odlučujući momenat utakmice bio taj-brejk u drugom setu. Da je tada Filip uspeo da dobije i izjednači na 1:1 druga bi se pesma pevala, ali je Gofan imao udarac više i slavio je u taj-brejku sa 7:5 čime je poveo 2:0 u setovima.

Verovatno tada ni sam Krajinović nije mislio da može do preokreta, pa je na kraju bilo 6:4 u trećem setu i Gofan je bez izgubljenog seta prošao dalje.

Krajinović nije uspeo da na ovom meču pokaže nivo igre koji je pokazao u prethodnim duelima i to ga je skupo koštalo. Gofan će u četvrtoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Denis Šapovalov (Kanada) – Tejlor Heri Fric (SAD).