Krajinović (©Reuters)

Krajinović bolji od veterana iz Tunisa

Vreme čitanja: 1min | pon. 21.02.22. | 15:51

Žaziri pao posle tri seta – 2:1

Očekivalo se mnogo lakše da Filip Krajinović prođe do drugog kola turnira u Dubaiju, ali kroz dramu u tri seta uspeo je da slomi veterana iz Tunisa Maleka Žazirija.

Prvi set je pripao Žaziriju, međutim, uspeo je srpski teniser da se trgne posle toga i napravi preokret – 6:7, 6:2, 6:4.

Dobro je Krajinović otvorio meč, napravio brejk pa poveo 3:0, ali nije uspeo da tu prednost i sačuva. Tunišanin je uzvratio brejkom, vratio se u set, a na kraju je u taj-brejku sa 7:4 uspeo i da dobije prvi deo meča.

U drugom je Filip podigao nivo igre, napravio je dva brejka i vrlo brzo je izjednačio u setovima. Odlučujući set je doneo izjednačenu igru, nije bilo ni brejkova, ni brejk šansi sve do 4:4. Deveti gem je doneo prvu priliku za Krajinovića, koji je iskoristio i stekao odlučujuću prednost za pobedu.

Krajinović će u drugom kolu igrati sa pobednikom duela Karacev – Mekdonald.